2008.02.06. 17:40

Ez a döntetlen már jó eredmény

Lejátszotta első felkészülési mérkőzését a Porecsben edzőtáborozó Paksi FC labdarúgócsapata. Gellei Imre gárdája a horvát bajnokság 6. helyén álló NK Zadarral mérte össze erejét.

R. G.

A PFC az elutazást megelőzően három döntetlent is játszott NB II-es csapatokkal. Soroksáron (0–0), Budaörsön (2–2) és Kozármislenyben (1–1) is ikszeltek Salamonék. A hazai csapatok elleni eredményekhez képest ez a döntetlen sokkal értékesebb, hiszen a magyarnál jóval magasabban jegyzett horvát bajnokság egyik jeles képviselőjével szemben vívták ki.

NK Zadar (horvát)–Paksi FC 1–1 (1–1). Paksi FC, I. félidő: Kovács A.– Belényesi, Éger, Salamon, Hanák– Zováth, Heffler– Weitner, Balaskó, Csehi T.– Tököli. II. félidő: Pokorni– Molnár Z., Horváth S., Böde, Szabó J.– Tamási G., Mészáros I.– Vári, Buzás, Báló– Kiss T. Vezetőedző: Gellei Imre. A horvát bajnokság hatodik helyezettje a 10. percben szerzett vezetést, ezt hat perccel később Balaskó passzából Tököli egyenlítette ki. A paksiak csütörtökön 15 órától a második ligás Croatia Sesvete együttesével vívnak újabb edzőmérkőzést.