2009.03.21. 21:01

Másodszor is legyőzte az ASE-t a Dombóvár a kosár NB I-ben

A Dombóvár KC másodszor is legyőzte az Atomerőmű SE csapatát. A férfi kosárlabda NB I szombati megyei rangadján a DKC 80–78-ra győzött.

TEOL/Tulézi György

[caption id="" align="alignleft" width="334"] Csaplár Nagy Ervin (balról) és Ivory Clark csatája. Ismét nyerni tudott a DKC (Fotó: Mártonfai Dénes)
[/caption]

Planet Leasing Dombóvár KC–Atomerőmű SE 80–78 (21–21, 19–20, 17–26, 23–11). Dombóvár, 800 néző. V: Bodnár, Ádám, Gorka. DKC: LeGrange 9/3, ADAMS 22/9, CLARK 8, Bódi 10/3, DILL 26/6. Csere: Szőke 2, Deák 3/3, Balogh L. Edző: Bálind József. ASE: Williams 5/3, English 15, GOSA 14/3, Csaplár-Nagy 8/3, JOHNSON 19/9. Csere: MEDVE 8/6, Kiss 3/3, Mészáros 6/6 . Edző: Dzunics Braniszlav.

Az eredmény alakulása: 5. perc:15–7, 15. p.: 34–33, 25. p.: 52–52, 25. p.: 70–74.
Kipontozódott: Williams (15.).

A bemutatásnál a legnagyobb tapsot egy paksi játékos kapta: Michael Englisht ünnepelte a közönség. Az amerikai kosaras tevékeny részt vállalt abban, hogy a DKC fennállásának legjobb eredményét érte el tavaly azzal, hogy az 5. helyen végzett.

Ideges hangulatban kezdődött a rangadó, melyen a paksiak az első kosarat a harmadik percben tudták begyűrni a dombóvári kosárba. Addigra a hazaiak hét egységgel jártak előrébb, mint a vendégek. A negyed végére feljött az ASE, elsősorban Johnson gólerős játékának köszönhetően, így 21–21-gyel zárult az első negyed. A második tíz percben is Johnson volt az egyik főszereplő, aki hibátlanul dobott, de mellé felzárkózott hazai oldalon Anthony Dill is, aki szorgosan termelte a kosarakat. Teljesen kiegyenlített játékot hozott az első félidő, melynek végén 40–41-es paksi vezetést mutatott az eredményjelző.

A harmadik negyed olyan volt a Dombóvárnak, mint egy kisebbb rémálom. Hiszen míg a hazaiak hiába próbálkoztak a triplavonalon túlról, minden dobásuk leperdült, addig Medve és Gosa értékesítette az adandó lehetőségeket. Az utolsó negyedre 10 pontos vendég vezetéssel fordultak a csapatok, de az elmúlt fordulókban elpártolt szerencse most a Dombóvár oldalára állt. Egy teljesen kiegyenlített és kiélezett megyei rangadón ebben az évben már másodszor győzte le a DKC az ASE együttesét.

Bálind József: – A hajrában az volt a célunk, hogy széttördeljük az ASE játékát. Örülök, hogy végre sikerült nyernünk.
Dzunics Braniszlav: – A hajrá jobban sikerült a Dombóvárnak, így övék lett a győzelem.