2010.12.14. 06:02

A végén nyerte meg a rangadót az FKSE

Férfi NB II. Marley FKSE Szekszárd–Dombóvár KC 80–59 (22–19, 12–16, 23–11, 23–13).

Balázs László

Szekszárd, 80 néző. V: Domokos, Reisz. Szekszárd: LACZA 20/9, Klein 5/3, NAZAREVICH 19, Császár 7/3, HIMMEL 21. Csere: Tóth 4, Tarlós, Keresztes 2, Molnár 2,  Sümegi. Edző: Bulatova Anna. Dombóvár: Széles 1, KOLLÁR 14, Tamás 2, Rajczy 6/3, BANAI 10/6. Csere: MOOSZ 20/6, Müller 1, Fodor 3, Horváth 2, Szalai. Edző: Halmai Balázs.

Az első negyedben Kollár eredményességének köszönhetően tartotta magát a DKC. A második etap elején öt perc alatt mindössze egy-egy kosár esett mindkét oldalon. Előbb az FKSE szerzett vezetést, majd a Moosz repítette Dombóvár a szünetre a vezetést is átvette.

A pihenő után a zónára váltó hazai csapat fokozatosan ellépett megyei riválisától. A 12 pontos előny sem volt azonban elég a hazaiaknak (34. perc: 59–55). A kapkodó, idegessé váló dombóváriaknak a mezőny legmagasabb embere, Nazarevich ellen nem volt ellenszerük. A vendégek az utolsó hat percben mindössze 4 pontot dobtak.