2011.02.23. 20:22

Bejutott a Final Fourba az ASE csapata

Az atomerőmű legyőzte a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák csapatát és ezzel bejutott a Final Fourba.

Balázs László

Férfi Magyar Kupa negyeddöntő, 2. mérkőzés. Atomerőmű SE–Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 74–64 (13–12, 23–14, 18–21, 20–17). Paks, 500 néző. V: Kiss L., Vétek, Gelencsér Gy. ASE: Kovács Á. 3, Hodges 2, KÖRTÉLYESI 11/6, Morgen 8, Sales 10. Csere: I. JOHNSON 14/3, HORTI 9/3, Tóth P. 6, Pavlík 5/3, Faragó, Vojvoda 6/3. Edző: Horváth Imre. Szeged: Drahos 6, RUBIN 17/6, Nyilas 9/3, Dukics 8, McKENZIE 14. Csere: Tanács 6, Vida 2, Molnár M. 2. Edző: Fodor Péter.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–9, 15. p.: 29–16, 25. p.: 44–35, 35. p.: 64–55.

Fodor Péter, a vendégek edzője egy internetes portálon a visszavágó előtt azt nyilatkozta, hogy azzal a céllal utaznak Paksra, mint pár hete a körmendi bajnokira: újra a szebbik arcukat akarják megmutatni, elsősorban önmaguknak szeretnének megfelelni.

A nem túl színvonalas meccsen a több jó egyéni teljesítményt felvonultató paksi gárda ezúttal tíz ponttal győzte le a Tisza-parti együttest. A harmadik negyedben először lépett pályára piros-kék mezben az ASE új szerzeménye, Vojvoda Dávid.

Horváth Imre: – Szokatlan szerkezetben álltunk fel, igyekeztem mindenkinek sok játéklehetőséget adni. Kettős győzelemmel jutottunk tovább...

Az Atomerőmű SE kettős győzelemmel jutott be a sorozat négyes döntőjébe.