2014.03.27. 10:03

Saját magát verte meg az Alba ellen az ASE

Hosszabbítás után kikapott az Alba Fehérvártól az Atomerőmű SE a férfi NB I középszakaszában, a felsőházban. Tizenöt pontos előny sem volt elég a Paksnak.

Nem véletlenül tartott a fehérváriak elleni mérkőzéstől Dzunics Braniszlav, az Atomerőmű SE vezetőedzője. Bár az Alba az ASE két sikerével szemben két vereséggel állt, a paksiak trénere jól sejtette, hogy a címvédő sokkal többre képes annál, mint amit eddig mutatott. Arra azonban talán ő sem gondolt, hogy vereséget szenvednek a fehérváriaktól, ráadásul úgy, hogy egy megnyert meccset buknak el.

Pedig így történt, a 27. percben a paksiak 52–37-re vezettek, a csarnokban ekkor egyetlen fehérvári drukker sem adott volna egy árva forintot is kedvenceik sikeréért. Talán a piros-kékek is azt gondolták, hogy lefutott a meccs – legalábbis erre utal az a teljesítmény, amivel a hajrában kirukkoltak. Az eddig tetszhalott Albát feltámasztották, a látogatók pedig vannak annyira jók, hogy éljenek az eséllyel, ha azt a rivális tálcán kínálja nekik. A hosszabbításban már kézben tartotta a meccset az Alba, amely meglepő, de megérdemelt győzelemmel utazhatott haza.

Kétségtelen, hogy nagyon hiányzott a paksiaktól az utóbbi meccseken remeklő, ezúttal kimaradó Deonta Vaughn (Justin Robinson teljesítménye egyelőre meg sem közelíti honfitársáét), de Körtélyesi Gergely pontjai is sokat jelentettek volna. Nagy baj nem történt, talán még idejében jött a figyelmeztetés. Az ASE jövő szerdán 18 órakor a Kaposvári KK ellen javíthat – a szerdainál mindenképpen jobb dobóteljesítmény kell, és nem elég három mérkőzésen (viszonylag) keresztül jól teljesíteni.

Középszakasz, felsőház, 4. forduló. Atomerőmű SE–Alba Fehérvár 66–71 (13–11, 18–18, 24–17, 8–17, 3–8). Hosszabbítás után. Paks, 800 néző. V: Vígh P., Ádám J., Gál J. ASE: Robinson 7/3, MCGRUDER 17, Medve, Szabó Zs. 8/3, JONES 12. Csere: Tóth Á. 6, Eilingsfeld 5/3, Kovács Á. 3/3, Baki 8/6, Markovics. Alba Fehérvár: Szanati, Moore 15/3, Juhos 2, Tóth N. 3, BARONE 13. Csere: SUPOLA 22/9, HOBBS 10/6, Somogyi 4, Olah 2, Blaskovits.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 6. p.: 11–4. 14. p.: 20–15. 20. p.: 31–25. 24. p.: 39–35. 26. p.: 47–37. 27. p.: 52–37. 30. p.: 55–45. 33. p.: 55–48. 35. p.: 58–50. 38.
Dzunics Braniszlav: – Megnyert mérkőzést veszítettünk el. A negyedik negyedben támadásban és védekezésben is rengeteg problémánk akadt. Sorra hagytuk ki a tiszta dobóhelyzeteinket, ellenfelünk zónavédekezésével pedig nem tudtunk mit kezdeni.
Carlos Frade: – Nagyon nehéz mérkőzést játszottunk a Paks otthonában. Végig hittünk a győzelemben, amelyet leginkább az utolsó játékrészben mutatott kemény védekezésünknek és a jó lepattanózásunknak köszönhetünk. Örömmel tölt el, hogy minden játékosom ki tudta venni részét a sikerből.