2014.11.28. 19:17

Sokba került a KSC-nek a négyperces rövidzárlat

Négy perc alatt bukta el zalaegerszegi meccsét az Atomerőmű-KSC Szekszárd NB I-es női együttese. Pedig az első félidőben nagyon jól tartotta magát Magyar Gergely edző együttese.

TEOL/Rónai Gábor

Az első félidőben semmi jele nem volt annak, hogy sima vereséget szenved a KSC Zalaegerszegen. Végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a ZTE sehogy sem tudta lerázni az ezer sebből vérző, a Szandra Boskovicsot és Studer Zsuzsát is nélkülöző, de így is szívósan tapadó Szekszárdot. A látogatóknál nagyszerű napot fogott ki Biljana Sztjepanovics, aki – kis túlzással – egyedül tartotta a lépést a hazaiakkal. A szünetben kapott statisztikai lapon 11 pont, 6 lepattanó, 4 kiharcolt fault és 1 szerzett labda szerepelt a neve mellett.

[caption id="" align="alignleft" width="430"] Maja Scsekics (a labdával) 12 pontot tett a közösbe Zalaegerszegen (Fotó: ZH)
[/caption]Egyáltalán nem tűnt ledolgozhatatlannak az ötpontos hazai előny, de a harmadik negyed nem úgy alakult, ahogy azt a szekszárdiak előzetesen eltervezték. A ZTE tulajdonképpen a 24. és a 28. perc között eldöntötte az összecsapást. Amíg a KSC egyetlen pontot sem szerzett, addig Gáll Tamás együttese 48–43-as előnyéből 62–43-as előnyt épített fel.

Csoda lett volna, ha innen vissza tud jönni a KSC, amelynek kispadjáról az egész meccsen 10 pont érkezett, miközben a zalaiaknál például olyan játékos várt bevetésre, mint a végül az egész összecsapás legerdményesebbjének bizonyuló Samantha Mackay. A szekszárdiaknál Sztjepanovics végül 20 pontnál állt meg, de az csak az egyéni statisztikája javítására volt jó. A ZTE NKK ilyen körülémények között jobb csapat a Szekszárdnál, de ha felépülnek a sérültek, és még jobban összeáll a gárda játéka, nem kell feltartott kezekkel várni a februári visszavágót.

NB I, 9. forduló. ZTE NKK–Atomerőmű-KSC Szekszárd 83–63
(20–20, 21–16, 25–13, 17–14).
Zalaegerszeg, V: Kapitány G., Gorka Sz., Jakab L. ZTE NKK: NAGY D. 17, Darida 3/3, Makitalo 3/3, Zele 9, Horváth Zs. 10. Csere: Varga Zs. 8, MACKAY 23/15, Szélesy J. 5/3, Ambrus 5/3. Edző: Gáll Tamás. Szekszárd: SCSEKICS 12/6, STUDER Á. 8, Theodoreán 7/3, Hajdu 6/6, SZTJEPANOVICS 20. Csere: Kovalcsik 2, Tamis 6/6, Simon A. 2, Lénárt P., Némedi. Edző: Magyar Gergely.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 0–5. 5. p.: 8–5. 9. p.: 17–15. 13. p.: 27–23. 18. p.: 36–28. 24. p.: 48–43. 28. p.: 62–43. 32. p.: 69–49. 37. p.: 78–57.
Magyar Gergely: – A zalaiaknak sokkal hosszabb a kispadjuk, ez döntőnek bizonyult. Az első félidőben partiban voltunk a hazaiakkal, mind támadásban, mind védekezésben jól teljesítettünk, a szünet után azonban az imént említett okokból már nem tudtuk tartani a lépést.