2014.12.16. 15:06

A listavezető is kipipálva!

Címkék#Tolna-Mözs

Nulla három után, szenzációs második félidőt produkált a Brand Mission Tolna-Mözs NB II-es csapata a listavezető Vác ellen. Frank Tamás együttese zsinórban ötödik sikerét aratta a szezonban.

TEOL/R.G.

Újabb remek eredményt ért el a Brand Mission Tolna-Mözs férficsapata az NB II-es futsalbajnokságban. Azok után, hogy két hete az év legnagyobb bravúrját bemutatva Kneller Balázsék 3–2-re nyertek a Rába ETO-Dunakeszi csapata ellen, most a listavezető Vácot győzték le! Pedig az első félidő után semmi sem utalt arra, hogy ez sikerülni fog, mert a látogatók a hatodik percben már 3–0-ra vezettek. Félő volt, hogy a tolnaiak is úgy járnak, mint a váciak jó pár ellenfele, akik nem úszták meg kétszámjegyű bekapott gól nélkül. Olyanra azonban, ami a második félidőben történt, talán még az idősebb, sokat látott futsalrajongók sem emlékeznek. A Frank Tamás szakmai igazgató által a szünetben feltüzelt tolnaiak egyszerűen megállíthatatlanná váltak, és öt góllal feleltek a Vác első félidei hármasára. A végén a látogatók még betaláltak, így az övék lett az utolsó szó, ám ez Tolnán senkit sem érdekelt.

„Azt gondolom, minden tiszteletet megérdemelnek a csapattársaim és az edzőnk, utóbbi még nulla háromnál is hitt benne, hogy lehet esélyünk az éllovas ellen, és képesnek tartott bennünket a bravúrra – mondta a két gólt szerző Sós Gergely, aki éppen a meccs napján ünnepelte 25. születésnapját. – Meg szeretném köszönni a közönségünknek, hogy a szombati munkanap ellenére ilyen szép számban kilátogattak pénteken késő este a sportcsarnokba, és az U17-es futsalos lányoknak, akik transzparensekkel készültek a rangadóra!” – zárta a meccs hőse.

A tolnaiaknak még egy mérkőzésük van hátra a 2014-es évből, 19-én, pénteken a Garvittax vendégei lesznek Nagymaroson.

Férfi futsal NB II, Közép csoport, 13. forduló. Brand Mission Tolna-Mözs–Dunatours Vác 5–4 (0–3). Tolna, városi sportcsarnok, 150 néző. V: Geleta (Kaszala, Márkus). Tolna-Mözs: Szőcs R. – Kneller, Sós G., Kovács R., Simon J. Csere: Stadler, Bencze S., Papp T., Lévai, Kovács L., Gál T. Szakmai igazgató: Frank Tamás. Gól: Mészáros K. (25., öngól), Papp T. (32.), Gál T. (33.),. Sós G. (38., 39.), illetve Hirt (2., 40.), Ligetfalvi (4.), Makk (6.).
A bajnokság állása: 1. Dunatours Vác 33 (112–43), 2. SZTE EHÖK 33 (89–36), 3. Rába ETO-Dunakeszi 29 (124–56), 4. KSK Limes 27 (83–63), 5. Brand Mission Tolna-Mözs 24 (65–56), 6. PAFC Mitre 22 (91–56), 7. 1988 Déli FC 21 (71–72), 8. MTK Budapest 17 (92–86), 9. Airnergy FC 16 (62–65), 10. Garvittax 13 (58–91), 11. Hódmezővásárhely FC 12 (63–103), 12. Gödi SE 7 (40–69), 13. Újpest FC 4 (57–116), 14. UTE 2 (40–135) pont.