2017.05.29. 14:15

Szekszárdi nyakakban a bajnoki aranyérmek

Legyőzték a Szedrest, majd átvették a bajnoki aranyakat a megyei I. osztályban szereplő Szekszárdi UFC labdarúgói. A Bátaszék örülhet, hiszen így az utolsó körben elcsenheti az ezüstöt.

Rónai Gábor ([email protected])

[caption id="" align="alignleft" width="650"] Dienes Pál (a kép bal szélén) együttese az egész bajnoki szezonban meggyőző teljesítményt nyújtva szerezte meg az első helyet (Fotó: Makovics Kornél)
[/caption]

SZEKSZÁRDI UFC II.–SZEDRES SE 4–2 (0–1)
Szekszárd, V: Farkas F. (Kövesdi T., Tinnyei Zs.). SZEKSZÁRD: Szűcs K. – Pap Milán, Tóth P., Rátkai, Nánási (Preininger P., 56.) – Rácz F. (Major P., a szünetben), Kuklis (Ágics, a szünetben), Hegedűs M., Ranga (Both D., 68.) – Dienes G. (Cseh T., 76.), Lerch. Edző: Dienes Pál. SZEDRES: Farkas M. – Benizs, Erdélyi P., Erdélyi Zs. (Vámosi A., 61.), Horváth Balázs – Kuti, Kiss P. (Tolnai L., 61.), Rikkers, Szabó Sz. – Fritz Á., Lakatos G. Edző: Lacza József.
GÓL: Lerch (52., 74.), Ranga (54.), Preininger P., (81.), illetve Rikkers (43.), Erdélyi P. (88.).

Az első félidőben meddő mezőnyfölényben futballozott a Szekszárd, a szedresiek egy tizenegyesből szerzett góllal jutottak előnyhöz. A fordulást követően egyértelmű fölénybe került az UFC, és ez a fölény gólokban is megmutatkozott. JÓK: Kuklis, Lerch M., Ágics, illetve Fritz Á., Erdélyi P., Erdélyi Zs.

[caption id="" align="alignright" width="300"] A bajnokság állása a 25. fordulót követően
[/caption] BONYHÁD VÖLGYSÉG LC–ŐCSÉNY SK 26–0 (10–0)
V: Kövesdi R. (Kövesdi T., Mészáros L.). BONYHÁD: Schleining – Baranyi (Forrai, a szünetben), Szlama (Sásdi, a szünetben), Máté R., Schulteisz N. (Fekete K., a szünetben) – Tolnai, Völgyi – Szentes M. (Szász, a szünetben), Varga Á. (Wolf, a szünetben), Genczler – Pap R. Edző: Köllő Roland. ŐCSÉNY: Lizák – Szente, Vecsei V., Révész (Szabó A. 46.), ifj. Vecsei V. – Orsós Gy., Göndör, Bán, Német – Bárdos L., Ágics. Játékos-edző: Bárdos László.
GÓL: Pap R. (7., 18., 19., 23., 30., 35., 42., 46., 55., 57., 63., 76., 85., 89.), Szentes M. (31., 33), Máté R. (32., 53., 83.), Genczler (50., 78.), Fekete K. (60., 61., 87.), Sásdi (67.), Forrai P. (71.).

Hatalmas különbség volt a csapatok között, Pap Roland ezen az egy meccsen többet lőtt, mint az őcsényiek az egész szezonban. Máté Róbert egyik gólja parádésra sikeredett, saját térfeléről, a félpálya közeléből ívelt az üresen maradt sárközi kapuba. JÓK: a hazai csapat valamennyi játékosa dicséretet érdemel.

BÁTASZÉK SE–TEVEL MEDOSZ SE 2–1 (1–1)
Bátaszék, V: Álló T. (Bogáncs G., Horváth J.). BÁTASZÉK: Klézl – Horváth L. (Camara, 41.), Kiss P., Révész, Régi – Kertész J. (Szabó E., 85.), Botos, Fábián Cs., Samu P. – Földvári, Babanics Gy. (Kovács B., 93.). Edző: Kiss János. TEVEL: Máté R. – Pál Z., Dobra, Calka S., Reichert A. – Ahmed, Simon J., Calka N., Sas D. – Buzás A., Bajusz K. (Kovács K., a szünetben). Edző: Kalmár Ferenc.
GÓL: Földvári (14.), Babanics Gy. (59.), illetve Simon J. (43.).

Küzdelmes mérkőzésen mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, a bátaszékiek megérdemelten szerezték meg az ezüstös reményeiket éltető három bajnoki pontot. JÓK: Földvári, Kiss P., Samu P., Botos, illetve Simon J., Calka N., Máté R.

MAJOSI SE–KAKASD SE 4–2 (1–0)
Majos, V: Kiss G. (Mészáros L., Bárdos-Gutpintér). MAJOS: Komáromi – Gere, Szőts A., Szeiler, Bodó (Bálint J., 74.) – Vámosi P., Bognár S., Harangi (Illés Á., 21.), Vituska N. – Becze R., Boros K. Játékos-edző: Hegedűs Péter. KAKASD: Kocsmár – Árpa, Réti, Fazekas Á., Palkó – Tóth L., Farkas B. (Sebestyén M., a szünetben), Hucker, Kvanduk E. – Eisensehr M. (Szabján F., 55.), Márk A. Edző: Kniesz Mátyás.
GÓL: Boros K. (6., 75.), Bodó (51.), Bognár S. (90.), illetve Márk A. (73.), Szabján F. (86.).

A lelkesen, nagy akarattal játszó, erősen megfiatalított majosi együttes a látottak alapján teljesen megérdemelten szerezte meg a győzelmet. JÓK: Szőts A. vezérletével a hazai csapat valamennyi játékosa dicséretet érdemel.

A záró forduló jön

A 2016/2017-es idény utolsó fordulójának mérkőzéseit rendezik június 3-án, szombaton a megyei élvonalban.

A 26. FORDULÓ PROGRAMJA: Tevel Medosz SE–Szekszárdi UFC II., Kakasd SE–Tolna VFC, Kölesdi SE–Bonyhád Völgység LC, Tamási 2009 FC–Bátaszék SE, Őcsény SK–Majosi SE, Dombóvár FC–Dunaföldvár FC. SZABADNAPOS: Szedres SE. Valamennyi mérkőzés 17 órakor kezdődik. DUNAFÖLDVÁR FC–KÖLESD SE 2–1 (1–1)
Dunaföldvár, V: Szappanyos (Bati N., Varga G.). DUNAFÖLDVÁR: Kovács Á. – Androsovits (Kóczián, a szünetben), Ürmös, Tóth D., Rezicska – Horváth A. (Széles G., 62.), Fehér M., Farsang P., Fröhlich Rajmund – Benke, Tóth Á. (Barics, 72.). Játékos-edző: Barics Péter. KÖLESD: Sánta B. – Tímár (Kern, 66.), Pilisi P., Kapinya, Nagy P. (Simon B., 78.) – Farkas P., Szász T. (Pesti M., 75.), Weisz T., Kovács R. (Richter, 70.) – Péger (Baksai, 81.), Baranyai D. Edző: Sánta István.
GÓL: Rezicska (22.), Széles G. (90.), illetve Farkas P. (32.).

Kiegyenlített mérkőzésen a szerencsésebb csapat nyert. Talán a földváriak egy kicsivel többet tettek érte, hogy melléjük álljon... JÓK: Benke V., Tóth D., illetve Farkas P., Kapinya, Weisz T.

A TOLNA VFC–TAMÁSI 2009 FC összecsapás elmaradt, mert a vendégcsapat nem érkezett meg a találkozóra. A mérkőzés három pontját a versenykiírás szerint a vétlen tolnaiak kapják majd meg. Tabellánkban 3–0-s gólkülönbséggel a három bajnoki pontot már jóvá írtuk!

[caption id="" align="alignleft" width="650"] A megyei I. osztály 25. fordulójának válogatottja
[/caption]

A 26. FORDULÓ PROGRAMJA: Tevel Medosz SE–Szekszárdi UFC II., Kakasd SE–Tolna VFC, Kölesdi SE–Bonyhád Völgység LC, Tamási 2009 FC–Bátaszék SE, Őcsény SK–Majosi SE, Dombóvár FC–Dunaföldvár FC. SZABADNAPOS: Szedres SE. Valamennyi mérkőzés 17 órakor kezdődik. A megyei I. osztály 25. fordulójának válogatottja A bajnokság állása a 25. fordulót követően Dienes Pál (a kép bal szélén) együttese az egész bajnoki szezonban meggyőző teljesítményt nyújtva szerezte meg az első helyet (Fotó: Makovics Kornél) A bajnokság állása a 25. fordulót követően -->