U18-as Európa-bajnokság

2017.08.07. 17:10

A veretlenség megtartása az U18-as csapat célja

Harmadik csoportgyőzelmükre hajtanak Gereben Líviáék a Sopronban zajló korosztályos kontinensviadalon.

Nem nagy rizikó azt kijelenteni, hogy első helyen zárja a B csoport küzdelmeit a magyar női válogatott a hazai rendezésű Európa-bajnokságon, amelynek utolsó mérkőzésén Görögország lesz Gereben Líviáék ellenfele. A mieink két sima győzelmen (a törököket 67–55-re, a letteket 85–53-ra győzték le) vannak túl, míg a hellének egy győzelmet (62–57 a törökök ellen) és egy vereséget (62–71 a lettek ellen) tudnak felmutatni. Ahhoz, hogy ne csoportelsőként jussunk a kieséses szakaszba, nagyon ki kéne kapni a görögöktől, miután azonos mérlegnél a pontkülönbség számít (jelenleg a mieinké plusz 44, ellenfelünké mínusz 2, a letteké mínusz 23.)

A nyolcaddöntős ellenfél a Spanyolország, Szerbia, Svédország és Horvátország négyesből kerül ki. A csoportelső a negyedikkel, a második a harmadikkal találkozik.