NB III.

2017.09.18. 11:06

A Paks II. nem sokat engedett a Vecsésnek

A Szekszárd kettős emberhátrányban fejezte be a Dabas elleni hazai bajnoki mérkőzését.

Szerző: Balázs László, Fotó: Makovics Kornél

Kozics Barnabás (szemből) jó cserének bizonyult

Labdarúgás NB III. Közép-csoport, 6. forduló. Vecsés–Paksi FC II. 0–2 (0–1). V: Kátai (Ambrus, Reinicz). Vecsés: Komora – Reidan, Borsi (Tóth Gy., a szünetben), Márki, Csiszár, Lajer, Csordás Sz., Takács Z., Szalai V., Tóth A. (Cseszlai, 65.), Tóth O. Vezetőedző: Simon Antal. Paks: Rácz G. – Bagó, Lenzsér, Berdó, Hanol – Nagy Á., Györgye (Pál, 57.), Bognár D. – Fejős (Pinczés, 85.), Adamcsek (Steinbach M., 88.), Simon M. Vezetőedző: Osztermájer Gábor.

A Paks végig kontrollálta a mérkőzést, s hatalmas labdabirtoklási fölénnyel megérdemelten nyert. Gól: Nagy Á. (17.), Adamcsek (58.).

Osztermájer Gábor: – A csapat remek hozzáállása, okos, taktikus játéka magabiztos győzelmet hozott.

Szekszárdi UFC–Dabas 1–1 (0–0). V: Kovács Z. (Vörös, Rózsás). Szekszárd: Filipánics – Márton E. (Kozics, a szünetben), Károly V., Arena Á., Dallos – Turi T. (Nagyváradi, 62.), Kvanduk J., Lékó, Budai – Bata Cs. (Preininger, 65.), Fejes. Edző: Kvanduk János. Dabas: Scheilinger – Crkvenjakov, Földes, Makrai, Mundi (Takács K., 70.), Sándli, Fitos (Csordás, 61.), Fritz A., Erős, Eördögh (Sárközi, 33.), Csepregi. Edző: Kerekes Barna.

Gyászszünettel kezdődött a mérkőzés: a Szekszárdi Vasas egykori labdarúgója, Fehér László 70 éves korában elhunyt. Dallos Máté fegyelmezetlensége nehéz helyzetbe hozta a szekszárdiakat, ráadásul Fejes Péter is a kiállítás sorsára jutott. Hosszú tíz perc várt Lékóékra, a végén egy kapufán csattanó fejes, és Filipánics nagy védése is kellett az UFC pontszerzéséhez.

Gól: Kozics (53.), illetve Csordás (74.). Kiállítva: Dallos (64.), Fejes (80.).

Kvanduk János: – Az első félidőben meglepően gyengén játszottunk. A szünet után a maximumot hoztuk ki az összecsapásból. B. L.