2018.05.22. 06:24

Nem sikerült a bravúr, búcsúzott az ASE

Rónai Gábor, fotó: Molnár Gyula

A negyeddöntő harmadik meccsén sem tudta megnehezíteni a Szolnoki Olaj dolgát az Atomerőmű SE a férfi kosárlabda NB I-ben. A paksiak így a nyolcadik helyen zárták a 2017/2018-as bajnoki szezont.

Férfi NB I, negyeddöntő, 3. mérkőzés

Szolnoki Olaj KK-Atomerőmű SE 82-56 (18-14, 29-22, 14-4, 21-16)

Szolnok, V: Papp P., Frányó, Kovács N.). Szolnok: Perry 17/9, Kovács P. 3, Browning 17/3, Ford 15/9, Tóth Á. 3. Csere: Andric 3, Milosevics 15/9, Polyák 5/3, Tóth Z. 2, Csák 2, Taiwo, Frikker. Edző: Dragan Alekszics. ASE: Hinds 21/3, Medve 5/3, Barnies 4, Eilingsfeld 12/6, Guinn 8/6. Csere: Ogunyemi 5, Gulyás M. 1, Garamvölgyi, Pajor, Szalai. Edző: Schmidt Béla.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-0 a Szolnoki Olaj KK javára.

„Nagyon nehéz ilyenkor mit mondani. Pozitívum, hogy nagy energiával játszottunk. A támadójátékunk nem volt folyamatos, de a védekezésünk sem állt össze. A szolnokiak jól védekeztek, nehezen kerültünk tiszta dobóhelyzetbe. Ez a realitás, gratulálok az Olajnak a négy közé kerüléshez” – értékelt Schmidt Béla, az ASE vezetőedzője.

„A Szolnok nagyon jó csapat. Az első félidőben még tartottuk magunkat, de a szünet után szétestünk” – mondta csalódottan Eilingsfeld János, a paksiak erőcsatára.