atlétika

2018.10.03. 07:59

Szekszárdi újonc szerzett érmet

Balázs László

Székesfehérváron rendezték a szezon utolsó országos bajnokságát. Három korosztályban hirdettek bajnokokat összetettben: négy, öt, hat, hét, illetve nyolc próbában – mondta Scherer Tamás, a Szekszárdi SK szakosztályvezetője. A megye szakosztályai közül a Szekszárdi Sportközpont tudott érmet szerezni. A 13 éves fiúk négypróba „B”, vagyis futó változatában Barna Tamás állhatott dobogóra. A Garay-iskola tanulója május óta Péterbencze Csillával készül. A távolugrásból, 80 méteres gátfutásból, 300 méterből és 1500 méterből álló négy próbában végig elszántan és jól versenyzett. Fegyelmezett volt, mert a kavargó szélben a távolugrást két érvénytelen kísérlet után mentette meg. A három futószámban remekelt, így második lett.

Eredmények

Fiúk, ifjúsági nyolc próba: 8. Németh Mátyás (Szekszárdi SK) 4471 pont. Serdülő, hat próba csapat: 4. Szekszárdi SK (Andi, Géczi, Hamar, Szabó) 6876 p. Újonc, négy próba „A”: 4. Zsiga Levente (Szekszárdi SK) 1393 p. Négy próba „B”: 2. Barna Tamás (Szekszárdi SK) 1828 p. Lányok, újonc, négy próba „A”: 8. Barabás Kata (Szekszárdi SK) 1541 p. Négy próba „B”: 4. Frei Nóra (Szekszárdi SK) 2142 p. Csapat: 9. Szekszárdi SK (Barabás, Frei, Csirzó, Kovalik) 5723 p.