kézilabda

2019.11.26. 17:26

A szekszárdiak hullámzó játékkal is simán nyertek

Szekszárdi sikerrel ért véget az NB II.-es női bajnokság megyei rangadója, miután a Fekete Gólyák magabiztosan győzött a Tamási KC otthonában. A Tolna KC nagy vereségbe szaladt bele a dobogóért harcoló Veszprém ellen.

Forrás: FGKC

Tamási KC–Szekszárdi Fekete Gólyák KC 16–34 (9–17)

Tamási, 70 néző. Vezette: Nerhaft B., Simon B.

Tamási: JÁNOS F. – Seemann, Tillmann 1, Sákovics B., Sákovics K. 1, GULYÁS L. 9 (2), Salamon Cs. 1. Csere: Nagy S., Farkas E. 3, Ribányi 1, Izsák Anna, Pintér M. Edző: Varga László.

Szekszárd: Szalai – Kapás 7, NAGY Sz. 6, Tóth B. 1, BÍRÓ F. 3, FEHÉR T. 8, Reisch 7. Csere: NAGY A., Kutasi (kapusok), Ambrus K. 1, Balázs K. 1, Feri D. Edző: Tabajdi Ferenc.

Hetesek: 2/2., ill. 3/0.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Két meghatározó játékosa nélkül látta vendégül a tamási gárda a Gólyákat, amelynél szintén többen küszködtek kisebb-nagyobb sérüléssel. A vendéglátó csak helyenként tudta felvenni a szekszárdiak ritmusát, akik esélyeshez méltón kezdtek (6. p.: 0–4). A két csapat között sebességben és mentálisan is egyosztálynyi különbség volt, ami a második félidő első felében jött ki igazán (48. p.: 11–28). Végül 18 gólos lett a különbség.

Varga László: – Többet vártam a csapatomtól még ebben az összeállításban is.

Tabajdi Ferenc: – Az első öt perc után mondhattam bármit, semmi foganatja nem volt. A nyolc kihagyott ziccerünkből és a három kihagyott büntetőnkből összesen hetet ebben az időszakban vétettünk. A fél­időben egy erősebb ráhatással sikerült felébreszteni a lányokat. A mérkőzés utolsó negyedében a sérültek pihentetése és a cserék miatti visszaesést már jobban tudom tolerálni.

Tolna KC–Veszprém Pannon SE 17–36 (7–15)

Tolna, 100 néző. V.: Nagy L., Szekeres L.

Tolna: Tancz, Lénárt E. (kapusok), László K. 2, Pásztor F. 4, Izsák Adél 1, Csajkó 4 (1), Lengyelfalusy 2 (1), Molnár-Steiner 3, Szmacska 1, Gajai, Domsa, Schmuck. Edző: Takács István.

Hetesek: 2/2, ill. 3/1.

Kiállítások: 8, ill. 0 perc.

A mérkőzés háromnegyed részében a lelkesen küzdő tolnaiak nem tudták átlépni saját árnyékukat, így nem lehetett esélyük a dobogóért harcoló veszprémiek ellen.

Takács István: – Rengeteget kell még dolgoznunk, ha változást szeretnénk elérni.