labdarúgás

2020.09.09. 13:29

Veretlen csapatot fogad a nyeretlen majosi gárda

A Majosi SE a veretlen Dabast látja vendégül az NB III-as bajnokság mai fordulójában, míg a Szekszárdi UFC az ESMTK-hoz látogat (16.30). A Paksi FC II–Szegedi VSE találkozó minden bizonnyal halasztásra kerül.

Munkatársainktól

20200809 Majos Majos–Taksony NB III-as férfi labdarúgó-mérkőzés. Fotó: Kiss Albert KA Tolnai Népújság

Fotó: Kiss Albert

Az atomvárosi klub második csapatának lett volna a legkönnyebb dolga a Tolna megyei NB III-as csapatok közül a Közép csoport hétközi fordulójában. Kindl Gábor legénysége múlt hét végén Dunaújvárosban megszerezte szezonbeli második sikerét (1–0), ami kellő önbizalmat és löketet adhatott volna a fiatal csapatnak a mai, Szeged elleni bajnokira. Azonban nagy valószínűséggel nem játsszák le ezt a találkozót.

Információk szerint a klubnál elburjánzó koronavírus miatt több, a felnőtt és az NB III-as csapat között mozgó játékos is karanténba került, ami a szabályok szerint két, egymást követő negatív teszt után oldható fel. A másodikat ma reggel vették le a személyekről, azonban a kialakult helyzet miatt minden bizonnyal úgy dönt a paksi vezetőség, hogy a Szeged elleni mérkőzés elhalasztásra kerül (hivatalos döntés lapzártánkig nem született).

A majosiak az osztály két veretlen csapatának egyikét, az FC Dabast fogadják. Az újonc Tolna megyeieknek borzasztóan nehéz dolguk lesz, de nagyon kellene már a gátakat felszabadító első győzelem.

„Óriási lehetőséget szalasztottunk el a Monor otthonában, ahol remek első félidőt teljesítettünk. Megfogadtam, hogy nem fogok a játékvezetéssel foglalkozni, de három perc alatt három tizenegyest nem kaptunk meg, és ezt egy újonc nem bírja el. De ez van, túl kell lépnünk rajta – mondta Tihanyvári László, a majosiak vezetőedzője a négy-egyes vereségről. – Jön a mezőny egyik veretlen csapata, a Dabas. Borzalmasan erősek, magasak, érdekes felállásban, öt, három, kettőben játszanak, ebből fejlődnek fel a támadásoknál. Nyolc meccsen mindössze öt gólt kaptak, ez mindent elmond az erejükről. Nekünk viszont nincs mire várnunk, mennünk kell, csinálnunk kell a dolgunkat. Továbbra is azt mondom, hogy lement ugyan nyolc kör, de még mindig megvan a lehetőségünk a felzárkózásra, arra, hogy elmozduljunk felfelé a tabellán. Nagyon nehéz mérkőzés lesz, az eddigi egyik legnehezebb, de a győzelemért fogunk kimenni a pályára. Várda Ákos, Nagy Norbert, Komáromi Bence és Szeiler Andor is sérüléssel bajlódik.”

Sorozatban hat vereséggel várja az ESMTK elleni fellépését a Szekszárd, mely legutóbb igazán balszerencsés vereséget szenvedett a Kecskeméttől (1–2). Az alföldiek a 94. percben lőtték be a győztes gólt egy olyan találkozón, amelyen a döntetlen lett volna igazságos.

„Jó mérkőzést játszottunk a Kecskeméttel – nyilatkozta Dienes Pál, a szekszárdiak vezetőedzője. – Mezőnyben egyenrangú ellenfelek voltunk az egész mérkőzésen, nagyon kicsi hiányzott a bravúrhoz. Ehhez a játékhoz több kiváló egyéni teljesítményre volt szükség. Rossz sorozatban vagyunk, de a mutatott játékunkra építhetünk. Nagyon sűrű a program, legfontosabb, hogy a játékosok a lehetőségekhez képest a legjobb állapotban legyenek. Az ESMTK évek óta a harmadik vonal egyik meghatározó középcsapata, ennek ellenére nem lehet más a célunk, mint a pontszerzés. Budai Dávid letöltötte egy meccsre szóló eltiltását, ott lesz a keretben.”