Remek hajrával vívta ki a győzelmet a Bonyhád

Rónai Gábor

20201218_Bonyhád Bonyhád-Phoenix kk kosárlabda_MK_TN

Fotó: Makovics Kornél

Remek második félidei, s különösen remek utolsó negyedbeli játékának (30–15) köszönhetően győzte le a Tiszaújvárosi Termálfürdő csapatát az Atomerőmű KSE Bonyhád az NB I/B-s férfi kosárlabda-bajnokság Zöld csoportja 13. fordulójában.

A 76–68-as sikerből Baki Sándor dupla duplával (két kiemelt statisztikai mutatóban kétszámjegyű eredmény) 16 ponttal és 12 lepattanóval vette ki a részét. Pajor Dávid 15, Gébert Attila 13 ponttal járult hozzá a győzelemhez. A völgységiek hat vereség után örülhettek újfent sikernek, s így sokkal jobb szájízzel mehetnek téli pihenőre.

Morgen Frigyes csapata számára január hatodikán folytatódik a bajnokság. A völgységiek a 14. fordulóban szintén hazai pályán játszanak, a soproni SMAFC-ot fogadják.

NB I/B, Zöld csoport, 13. forduló

Atomerőmű KSE Bonyhád–Tiszaújvárosi Termálfürdő 76–68 (19–22, 9–17, 18–14, 30–15).

A legjobb dobók: Baki S. 16/6, Pajor 15/9, Gébert 13/9, Tömösváry 12/3, illetve Drahos 20/3, Szabó N. 13/3, Lajsz G. 11.

A bonyhádiak tizenegy mérkőzésen léptek pályára, öt győzelemmel és hat vereséggel a hetedik helyen állnak. A tiszaújvárosiak tizenegy találkozóból három siker mellett nyolcadszor kaptak ki. Az éllovas Óbudai Kaszások mind a kilenc összecsapását megnyerte.

Borítóképünkön: a nagyszünet után összeállt a sárga mezes bonyhádiak védekezése