2021.02.27. 20:14

Kikapott a PVSK-tól az Atomerőmű SE

a20210227_pvsk-atomeromu_pecs_DN_LP PVSK Veolia-Atomerőmű férfi NB 1. kosárlabda mérkőzés

Fotó: Löffler Péter

Az Atomerőmű SE elveszítette a válogatott szünet utáni első bajnokiját. Dzunics Braniszlav csapata a PVSK otthonában maradt alul a férfi kosárlabda NB I szombati találkozóján. A paksiak sorozatban a harmadik mérkőzésükön maradtak alul, korábban hazai pályán a Soprontól (88–90) és a szombathelyi Falco KC-től (68–77) kaptak ki. A piros-kékek szerdán a Falco otthonában vendégszerepelnek, jövő szombaton pedig az Alba Fehérvárt fogadják.

Férfi NB I, a 25. forduló

PVSK-VEOLIA–Atomerőmű SE 85–78 (20–21, 29–18, 17–23, 19–16) Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, V.: Papp P., Nagy V., Lengyel Á.

Pécs: Ruják 8, FUNDENBURK 17/3, Carev 3/3, BUDIMIR 13/3, BRKICS 17/3, Csere: Dragaszevics, Meleg 4, LEWIS 21/9, Demeter. ASE: CAPERS 16/6, Shepard 11, Valerio-Bodon 5, Lóránt P. 7/3, Jackson 8/3, Csere: Kovács Á. 4, EILINGSFELD 17/3, Kis R., Paige , Gulyás M. 2, Velkey 5/3.