Női kosárlabda NB I

2021.05.01. 16:26

Ezúttal nem volt esélye a KSC-nek a Sopron ellen

A címvédő Sopron Basket hazai pályán magabiztos győzelmet aratott az Atomerőmű KSC Szekszárd ellen a női kosárlabda bajnoki döntő harmadik mérkőzésén. Folytatás kedden Szekszárdon.

Forrás: NS

Fotó: Földi Imre

Október után ismét nézők előtt rendeztek mérkőzést a női kosárlabda élvonalban. Mindkét csapat pontatlanul kezdett, a Szekszárd az első tíz percben 1/12-es dobómutatót produkált, s csak azzal tudta tisztes távolságból tartani a lépést a vendéglátóval, hogy a palánkok alatt hatékonyabb volt. A második negyedben ez az előnye is eltűnt, s csapatként jobban is muzsikáltak a soproniak.

A nagyszünet után a hazaiak 4–0-s kezdésével már húsz pont volt a két csapat között, Studer Ágneséknek a folytatásban sem ültek a dobásaik és passzaik (mezőnyből: 28/55, illetve 16/57; gólpassz 24:5, lepattanók 37:34), a címvédő így magabiztosan hozta második hazai meccsét a döntőben.

A szoros, változatos és színvonalas játék, ami a második mérkőzést jellemezte, most elmaradt. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc kedden Szekszárdon folytatódik (kezdés: 16.30 óra), ahol a hosszú idő után ismét szurkolóik előtt pályára lépő atomosok elnapolhatják a bajnokavatást.

Tippmix Női NB I, döntő, 3. mérkőzés

Sopron Basket–Atomerőmű KSC Szekszárd 81–46 (17–10, 23–14, 23–7, 18–15)

Sopron, Novomatic Aréna, 400 néző. V: Cziffra, Praksch, Csabai-Kaskötő

SOPRON January 6, Williams 8/3, Walker 9/3, Brooks 9, HATÁR 19. Csere: KRAJISNIK 15, Fegyverneky 2, CZUKOR 10/9, Varga A. 3/3, Varga S. Edző: Gáspár Dávid

SZEKSZÁRD Studer 5/3, Friskovec 6, Theodoreán 4, Goree 6, McCALL 9. Csere: Bálint R. 3/3, Krnjics, Gereben 2, Zele 5/3, Skorics, Szabó F. 6/6, Miklós M. Edző: Djokics Zseljko

Az eredmény alakulása: 3. perc: 3–2. 6. p.: 11–7. 9. p.: 15–10. 12. p.: 19–12. 15. p.: 26–18. 18. p.: 34–22. 22. p.: 44–27. 25. p.: 52–29. 30. p.: 63–31. 34. p.: 67–38. 38. p.: 76–46.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Sopron javára

Borítóképünkön: Gereben Líviák ezúttal nem tudták feltartóztatni soproniakat