kézilabda

2021.05.26. 19:52

Győzelemmel zárt a tolnai együttes

Munkatársunktól

20201205 Tolna NB II női felnőtt / NB II női felnőtt-Dél-nyugat Tolna KC - Hévízi SK kézilabda mérkőzés. Fotó: Makovics Kornél MK Tolnai Népújság

Fotó: Makovics Kornél

Győzelemmel fejezte be az NB II-es bajnokságot a Tolna KC női csapata, mely Hévízről hozta el a két pontot a záró fordulóban.

NB II, Dél-nyugat, a 22. fordulóban. Hévízi SK–Tolna KC 22–24 (13–11). Hévíz, 30 néző. V.: Antal Á., Antalné. Tolna: Szabó A. – László K. 4, Pásztor K. 7, Majsai-Sipos 2, Szmacska 6 (2), Bakó 1, Konkoly 4. Cserék: Agócs (kapus), Rikkers. Edző: Izsák Bálint.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc.

Hetesek: 2/1, ill. 4/2.

Erre a mérkőzésre is foghíjas kerettel, mindössze kilenc játékossal (közte két kapussal) utazott el a Tolna. Az első játékrészben fej-fej mellett haladtak a csapatok, két gólnál nagyobb különbséget egyik fél sem tudott kiharcolni magának. Nem játszott hiba nélkül a tolnai egylet, de végig a győzelem lebegett a játékosok szemei előtt, s egy percre sem adták fel a meccset.

A kapuban Szabó Andrea ismét remekül mozgott, és ehhez társult még egy remek védőfal is. A támadásbefejezés már nehezebb feladat volt, minden egyes gólért meg kellett szenvedniük Pásztor Katáéknak.

Így érkeztek el a csapatok a félidő végére, amikor a döntetlenért támadhatott a Tolna, de egy labdaszerzéssel a félidőre kettő góllal el tudott lépni a hazai gárda. A második játékrész is hasonlóan alakult, egymás után estek a gólok, de ekkor már három gólt is közé tudott tenni a Hévíz. Izsák Bálint ekkor úgy érezte, időt kell kérnie, s jókor is tette ezt. Csapata remek támadójátékkal egy 5–0-ás szériát produkált, amivel el tudott lépni vendéglátójától. Szoros hajrá után a végjátékot a higgadtabb, megfontoltabb csapat nyerte.

Izsák Bálint: – Remek játékkal zártuk a szezont, minden játékos kivette a részét a sikerből. Az idény végére ugyan elfogytunk, de ezen a mérkőzésen ez egyáltalán nem látszott meg a lányokon.