2021.06.15. 12:04
Csonka fordulóval zárult a bajnokság
Játék nélkül ünnepelte második bajnoki címét a megyei III. osztály keleti csoportjában az ASE Paks együttese. A nyugati aranyérmes Tamási 2009 FC második csapata tíz gólt vágva zárta a szezont.
Fotó: MOLNAR GYULA
Keleten négy, Nyugaton egy mérkőzést nem játszottak le a harmadosztály utolsó fordulójában. Előbbi csoportban a Gyapa, az ASE Paks, a Tengelic és a Szedres játék nélkül szerezte meg a három bajnoki pontot (3–0-s eredménnyel), utóbbiban pedig a Dombóvári LK járt ugyanígy.
Keleti csoport, a 26. fordulóban
Sióagárdi SE–Pusztahencsei KSE 4–0 (2–0). Sióagárd, v.: Tóth T. (Antal I., Éberling I.). Gól: Vass G. (10.), Schmidt P. (22.), Dombi (61.), Orbán Cs. (82.).
Nagydorog KSE–Kajdacsi SE 1–1 (0–0). Nagydorog, v.: Pekoli (Horváth T., Trapp). Gól: Berek (90.), illetve Tornóczi (70.). Kiállítva: Brautigam D. (66.).
Nyugati csoport, a 26. fordulóban
Dalmandi SK–Tamási 2009 FC II 2–10 (0–6). Dalmand, v.: Dienes G. (Schiefer, Illés B.). Gól: Szabó L. (67.), Csordás (73.), illetve Márkus K. (31., 35., 42., 78.), Bati (37., 39.), Kovács R. (27.), Horváth Krisztófer (48.), Herr (53.), Németh L. (71., 11-esből).
Iregszemcsei SE–KSE Zomba 4–2 (1–0). Iregszemcse, v.: Csobot L. (Szigeti I., Tóth T.). Gól: Horváth R. (86., 87.), Bodóg A. (9.), Bódog B. (91.), illetve Kalmár Zs. (72.), Hosnyánszki T. (90.).
Regölyi SE–Kaposszekcső-Csikóstőttősi KSE 3–8 (1–1). Regöly, v.: Antal I. (Horváth T., Kövesdi). Gól: Törő B. (39., 88., a második 11-esből), Végh G. (65.), illetve Nagy D. (41., 55.), Törő T .(76., 78.), Kalmár J. (84., 85.), Matúz (53.), Fehér A. (57.).
Nak SE–Pincehelyi ATE 4–3 (2–2). Nak, v.: Pekoli (Kardos B., Kiss J.). Gól: Nemes M. (19., 72.), Rácz M. (5.), Harczi (66.), illetve Reimann (6.), Goman D. (9.), Pruck (50.). Kiállítva: Rácz M. (34., Nak).
Az ASE Paks a Keleti csoport bajnoka
Mesterlövészek
Keleten a 45 találatig jutó Rikkers Péter (Szedresi SE) szerezte meg a gólkirályi címet, amihez Nyugaton Kerekes Róbertnek (KSE Zomba) 31 gól is elég volt.
Nyugati csoport, végeredmény
1. Tamási II 22 19 2 1 133–17 59
2. Dombóvári LK 22 15 5 2 87–29 50
3. Zomba 22 13 3 6 93–33 42
4. Iregszemcse 22 13 3 6 77–45 42
5. Döbrököz 22 12 6 4 103–43 42
6. Kaposszekcső 22 12 3 7 69–44 39
7. Regöly 22 12 0 10 87–69 36
8. Pincehely 22 7 1 14 60–102 22
9. Magyarkeszi 22 6 2 14 52–76 20
10. Nak 22 5 1 16 37–97 16
11. Dalmand 22 2 1 19 31–132 7
12. Felsőnána 22 2 1 19 21–163 7
A Hőgyészi SCE visszalépett.
Keleti csoport, végeredmény
1. ASE Paks 24 20 2 2 115–34 62
2. Szedres 24 19 1 4 140–37 58
3. Sióagárd 24 17 1 6 84–31 52
4. Tengelic 24 15 1 8 80–42 46
5. Németkér 24 14 4 6 77–41 46
6. Dszt.györgy 24 14 0 10 87–47 42
7. Gyapa DSE 24 10 3 11 56–70 33
8. Kajdacs 23 8 4 11 51–66 28
9. Györköny 24 8 1 15 39–80 25
10. Pusztahencse 24 7 2 15 54–117 23
11. Nagydorog 24 4 5 15 32–80 17
12. Gyönk 24 4 0 20 37–116 12
13. Izmény 23 2 2 19 25–116 8
A Pálfai SE visszalépett.
Borítóképünkön: A Keleti csoport bajnoka, az ASE Paks együttese.