Csúsztak-másztak a siker érdekében a bonyhádiak

Baki Sándor vezérletével az Atomerőmű KSE Bonyhád 76–67-re legyőzte a MEAFC Miskolc együttesét az NB I/B Zöld csoportjának hétvégi fordulójában.

Forrás: MKOSZ

Fotó:

Kulcsfontosságú bajnokit rendeztek hétvégén Bonyhádon, ahol a vendéglátó a közvetlenül mögöttük álló miskolciakat fogadta. A felsőházi rájátszást, mi több, feljutást megcélzó völgységieknek így csak a győzelem volt elfogadható.

Ahogy egy ilyen mérkőzéstől várható volt, kemény és kiélezett csatát hozott. A borsodiak az első negyed hajrájáig vezettek, majd a végül dupla-dupláig (25 pont, 11 lepattanó) jutó Baki Sándor vezérletével először vezetett a vendéglátó (14–13). Ellépni azonban nem tudott egyik csapat sem, hol a Miskolc, hol a Bonyhád vezetett néhány ponttal.

A harmadik játékrészben a találkozó legnagyobb különbsége alakult ki 55–45-ös hazai vezetésnél, ami megalapozta a völgységiek sikerét. Mert bár a MEAFC küzdött, ezen a találkozón a völgységieket nem lehetett megverni.

NB I/B, Zöld csoport, 8. forduló.

Atomerőmű KSE Bonyhád–

MEAFC Miskolc 76–67 (14–15, 26–21, 16–14, 20–17).

Bonyhád, v.: Reisz, Mintál, Téczely. Bonyhád: FRANK 18/9, PAJOR 11/6, Szalai M. 11/3, BAKI 25/3, ORGONA 7. Csere: Heimann 3/3, Csizmadia A. 1, Arnold B. Vezetőedző: Morgen Frigyes. Miskolc: Kozák 9, TÓTH B. 12/6, Nyíri, Pintér D. 13/9, Cseh Gy. Csere: SZÖGI 11/3, LAJSZ 10, Ragályi 4, Csák 8/6. Vezetőedző: Váczi Péter.

„Gratulálok a játékosaimnak, komoly energiaszinttel sikerült játszani negyven percen keresztül. Csúsztunk-másztunk, teljesen megérdemelten nyertünk!” – fogalmazott Morgen Frigyes. A bonyhádiak szerdán Törökbálintra utaznak, a bajnokságban újonc ELITE Baskethez (kezdés: 19 óra).