Labdarúgó NB III

2022.02.13. 16:31

Egy pont jutott csapatainknak a rajton

Csak a Paksi FC második számú csapata örülhetett pontnak az NB III-as focibajnokság tavaszi nyitányán. A Szekszárdi UFC és a Gerjeni SK vereséggel indított a Közép csoportban.

Munkatársunktól

A zöld mezes gerjeniek nem tudták feltörni a Dabas-Gyón védelmét. (Fotó: Makovics Kornél)

A jó idő sokakat kicsalogatott az ASE-sporttelepre, a Gerjeni SK debütáló meccsére. Buzás Attila csapata tavasszal itt játszik majd albérletben, s tegnap a tabellán éppen előtte álló Dabas-Gyónnal kezdett. A szakember a hét új játékos közül négynek szavazott bizalmat a kezdőcsapatban, Racskó Roland és Prantner Zoltán volt a két belső védő, Héhn Ferenc a középpályán, Maka Alex pedig a támadósorban kapott szerepet.

Jobban is kezdett a Gerjen, de nagy helyzetig nem tudtak eljutni a zöldek, igaz a vendégek sem tartották rettegésben Schener Bálintot. Pedig Makában és Kófiás Áronban benne van a gyorsaság, ezt láthattuk is, de a labdák nem voltak pontosak, így idejekorán elhaltak az akciók. Persze valahol várni is lehetett mindezt, idő kell, amíg az újak összeszoknak a régiekkel.

A félidő hajrájában aztán egy jobboldali beadás után vezetést szerzett a vendégcsapat, mert Peres Csabáról nagyon lemaradtak a védők. Mégis egyenlíthetett volna a Gerjen, de Blatt Pál a hajrában a kapufa mellé rúgta a Prantner Zoltán buktatásáért megítélt tizenegyest. A meccs krónikájához tartozik, hogy a félidő közepén egy csúnya összecsapásnál megsérült Héhn Ferenc, aki nem is tudta folytatni a játékot, egyelőre nem tudni, milyen súlyos a sérülése.

A második félidőben akart, harcolt az újonc, de játéka az idő múlásával egyre inkább görcsösségbe csapott át. Buzás Attila cserékkel próbált frissíteni, gyorsítani csapata játékán, kihasználva, hogy az ellenfél védői is fáradnak, de ezen a napon semmi sem jött össze nekik.

Gerjeni SK–Dabas-Gyón FC 0–1 (0–1)

Paks, ASE-sporttelep, 300 néző. V: Fehérvári P. (Topálszki Sz., Harsányi M.).

Gerjen: Schener – Királyházi, Racskó, Prantner Z., Blatt – Lőrinc D. (Dombi, 56.), Héhn F. (Paget, 31.), Major P. (ifj. Buzás A., 56.), Héhn O. (Cseh T., 77.) – Kófiás, Maka. Vezetőedző: Buzás Attila.

Dabas-Gyón: Kertész – Ablonczy, Molnár M. (Szabó P., 59.), Albert Á., Peres (Sitku L., 93.), Delea, Bene M., Gulyás M., Pusztai, Karacs, Kerék (Iván M., 80.).

Gólszerző: Peres (38.).

Buzás Attila, a Gerjeni SK vezetőedzője: – Görcsös játékot hozott részünkről a találkozó. Dolgozunk tovább, hogy a bajnokság folytatásában sikeresek lehessünk.

FC Dabas–Szekszárdi UFC 3–2 (2–0)

Dabas, V: Juhász B. (Pogonyi F., Varga L.).

Dabas: Hermány – Forgács, Domokos, Erős R., Puskás Z., Molnár T., Dudás D., Hatvani (Kovács P., a szünetben), Fritz A. (Csomós, 89.), Lévai (Németh Á., 73.), Földes M. (Pusztai A., 58.). Vezetőedző: Fehér Ádám

Szekszárd: Pomozi – Rácz F., Fekete M., Arena Á., Füredi P., Béla D. (Tóth D., 85.) – Budai D., Rácz Á., Lékó (Aszalós, 69.) – Wirth (Sütő, 69.), Péter A. (Juhász L., 83.). Vezetőedző: Turi Zsolt.

Gólszerzők: Lévai (12., 29.), Pusztai A. (83.), illetve Rácz F. (47.), Rácz Á. (57., 11-esből).

Turi Zsolt, a Szekszárdi UFC vezetőedzője: – Nagyon jól játszottunk, párharcerősek voltunk. Sajnos az első fél­időben a semmiből kaptunk két gólt. A fordulást követően mindent megtettünk, hogy visszajöjjünk a meccsbe, ki is egyenlítettünk, de az utolsó negyedórára fizikálisan elfogytunk, s a végén megint a semmiből kaptunk egy gólt. Nagyon mérges vagyok, hogy egy ilyen meccset el tudtunk veszíteni.

Balassagyarmati VSE–Paksi FC II 1–1 (0–0)

Balassagyarmat, V: Práth D. (Kovács B., Sudicky B.).

Balassagyarmat: Puporka – Benkő-Bíró, Koszó Ferkel, Nyilas E. (Kis G., 58.), Kerekes K. (Nagy T., 67.), Csiki N., Gergely P., Lizák B., Király, Majzik. Vezetőedző: Nagy Tibor.

Paksi FC II: Simon B. – Kinyik, Gévay, Szekszárdi, Lajkó – Vas G., Kovács L. (Skripek, 63.), Budai I. (Görög, 63.) – Süvöltös A. (Ribár M., 81.), Gyurkits, Volter P. (Lakatos-Lengyel, 93.) Vezetőedző: Kindl István.

Az első félidőben az történt a pályán, amit a paksiak elterveztek, irányításuk alatt tartották a mérkőzést, de a kapuk nem igazán forogtak veszélyben. A második játékrészt rosszul kezdték az atomvárosiak, a hazaiak rájuk erőltették akaratukat. Nehéz, küzdelmes mérkőzés alakult ki, ahol a játékvezető mindent megtett annak érdekében, hogy a paksiak ne tudjanak kijönni saját térfelükről. Egy szép pontrúgásból mégis megszerezte a vezetést Kindl István csapata, és sokáig úgy tűnt, hogy nem változik az eredmény. A küzdelem folytatódott, a kapuk továbbra sem voltak nagy veszélynek kitéve. A hajrában aztán egy szépen végigvitt támadást góllal fejeztek be a hazaiak, így a játék képe alapján reális döntetlen született egy jó futballistákból álló csapat otthonában.

Gólszerzők: Csiki N. (85.), illetve Süvöltös A. (62.).

Kindl István: – Gratulálok a csapatomnak a hozzáálláshoz és a küzdőszellemhez, fegyelmezettek voltunk, de a támadójátékunkon még javítanunk kell.

A bajnokság 22. fordulójában, jövő vasárnap a Paksi FC a Makó FC-t fogadja (kezdés: 11 óra), a Szekszárdi UFC a Bp. Honvéd második csapatát látja vendégül (kezdés: 14 óra), míg a Gerjeni SK az Iváncsa KSE vendége lesz (kezdés: 14 óra).

Pontot vesztett a Kozármisleny

A 21. forduló további eredményei: Budapest Honvéd MFA II–Rákosmente FC 1–2, Ferencvárosi TC II–MTK Budapest II 0–2, Ceglédi VSE–HR-Rent Kozármisleny 1–1, Dunaújváros-DPASE–Hódmezővásárhely FC 4–2, ESMTK–Iváncsa KSE 1–1, Vác FC–Makó FC 0–3, B-Build Mohács–Monor 2–1.