Labdarúgás

2022.02.21. 08:00

Rossz kezdés után paksi pont Kisvárdán

Kétgólos hátrányból állt fel és fordított, végül egy ponttal távozott a Kisvárda Master Good otthonából a Paksi FC az OTP Bank Liga 21. fordulójában.

Szabó Bálintra (középen) olykor egyszerre több kisvárdai játékos is figyelt. Fotó: MW

Fotó: KOVACS PETER

Mire bemelegedtek a paksi játékosok, már kétgólos hátrányba kerültek a tabellán harmadik helyen álló Kisvárda vendégeként. Nem ment jól a játék Bognár György együttesének, a betegségből felgyógyult Haraszti Zsolt csak a kispadon kezdett, Szabó Bálintra nagyon figyeltek a hazaiak, míg Nagy Richárd sérülés miatt hiányzott, így gyakorlatilag irányító nélkül voltak. A szünetig mégis egyenlítettek az atomvárosiak, köszönhetően Balogh Balázs két pontrúgásából szerzett két remek Papp Kristóf-gólnak.

„Rossz kezdésünk után a hazaiak les miatt meg nem adott újabb gólja jelentette a fordulópontot. Ekkor feljebb tudtunk jönni, és felvettük a mérkőzés iramát” – fogalmazott a paksiak duplázó középpályása.

A második félidőre változtatott stratégiáján a PFC, ismét a brusztolásra váltottak, s az egyik felívelés után Ádám Martin fordult le védőjéről, majd precízen ívelt a csereként beállt Böde Dániel fejére. Az előnyt viszont nem tudták megtartani, így hatodik nekifutásra sem jött össze az első Paks-siker Kisvárdán.

– A mérkőzés képe alapján, különösen az első negyedóra után jónak tartom ezt az eredményt – kezdte értékelését Bognár György. – Az első húsz percben rossz volt a védekezésünk, de ekkor nem szerettünk volna még belenyúlni a csapatba. Hagytuk a három belső védős rendszert, ami aztán hozta a számításainkat, hiszen sikerült magunkra találnunk. A második játékrészben jobban nyomtunk, mint a hazaiak, akár meg is nyerhettük volna a találkozót.

Jó iramú mérkőzés volt, még akkor is, ha az eredeti elképzelésünk nem ez a játék, hibáinkat ugyanakkor ki kell küszöbölnünk. Három szerzett gólszámunkat szeretnénk megtartani, viszont kicsit nehezebb most elérnünk, hogy hármat ne kapjunk” –zárta a szakember.

A paksiak pénteken 20 órakor a negyedik helyen álló Fehérvárt fogadják.

Ez történt a forduló többi pályájánOTP Bank Liga, a 21. forduló további eredményei.

Mezőkövesd Zsóry FC–Bp. Honvéd 0–0. Mezőkövesd, városi stadion, 1000 néző. Gyirmót FC Győr–ZTE FC 0–1. Gyirmót, Alcufer Stadion, 1043 néző. Gól: Koszta (18.). MTK Budapest–Ferencváros 0–0. Új Hidegkuti Nándor Stadion, 4826 néző. Puskás Akadémia–DVSC 0–2. Pancho Aréna, 1125 néző. Gól: Babunszki (17., 70.),  MOL Fehérvár FC–Újpest FC 1-2. Székesfehérvár, Mol Aréna Sóstó stadion, 3200 néző.

A második játékrészben jobban nyomtunk

NB I, a 21. fordulóban

Kisvárda, Várkerti Stadion, 2155 néző. Vezette: Erdős József (Horváth Róbert, Király Krisztián)

KISVÁRDA Dombó – Peteleu (Hej, a szünetben), Kravcsenko, Prenga, Leoni – Melnik, Ötvös - Camaj (Asani, 66.), Bumba (Navratil, 69.), Zlicsics (Karabeljov 66.) – Me­sanovic

Vezetőedző: Erős Gábor

PAKS Rácz G. – Tamás O., Szélpál, Lenzsér – Osváth (Böde, a szünetben), Papp K. (Kesztyűs B., 71.), Balogh B. (Kinyik, 80.), Medgyes Sz. – Szabó B. (Haraszti, 72.) – Sajbán Máté, Ádám M. (Kovács N., 85.)

Vezetőedző: Bognár György

GÓLSZERZŐK Mesanovic (3.), Melnik (11.), Asani (75.), illetve Papp K. (43., 45+6.), Böde (71.)

SÁRGA LAP Kravcsenko (44.), Peteleu (45+4.), illetve Osváth (45+1.), Szélpál (63.).