Labdarúgás

2022.05.14. 16:01

Szomszédvári rangadót vívnak ismét a madocsaiak

Csonka fordulót rendeznek hétvégén a megyei II. osztály 20. fordulójában, miután a Dunakömlőd jelezte, nem tud kiállni a listavezető Tolna vendégeként.

Berg S.

Illusztráció: Shutterstock

Izgalmas mérkőzésekből így sem lesz hiány, a Madocsa a dunakömlődiek elleni szomszédvári rangadó megnyerése után (6–3) az ASE Paksot fogadja. Böde Dániel együttese sorozatban két győzelemnél tart, ami a szezon eddigi legjobb sorozata a gárdának. Mindeközben az újonc atomvárosiak négy veretlen bajnoki (2 győzelem, 2 döntetlen) után múlt héten egy hatosba szaladtak bele a címvédő Nagymányok ellen. Talán ennél is fájóbb lesz, hogy piros lap miatt Keresztes Dánielre, öt sárga miatt Timár Kristófra sem számíthat Orosz József vezetőedző.

A nagymányokiak előtt nagy esély kínálkozik, hogy nyomás alá helyezzék a Tolnát. Azzal, hogy a listavezető nem lép pályára, Hegedűs Péter csapata egy pontra megközelítheti riválisát, közben elléphet a harmadik, ezúttal szabadnapos Mórágytól. Ehhez csak a papírformát kell hozni hazai pályán a sereghajtó bonyhád-börzsönyiek ellen.

Érdekes mérkőzés lesz a Simontornya kisdorogi vendégszereplése. A hazaiak a legutóbbi négy bajnokijukon kilenc pontot szereztek, míg Ambrus Lászlóék csupán egyet, legutóbb csere nélkül kaptak ki a Tolnától (1–4). Főhet a játékos-edző feje, öt sárga miatt Kapinya Róbertre biztosan nem számíthat.

A Mórágyon múlt héten jól megérdemelt egy pontot szerző faddiak még odaérhetnek a negyedik helyre, ehhez viszont nyerniük kell Aparhanton.
A forduló programját a 16. oldalon találja.