Megyei derbi

2022.09.04. 18:02

Nem bírt egymással a Szekszárd és a Paks az NB III-as megyei rangadón

A Szekszárdi UFC 2–2-es döntetlent játszott a Paksi FC második csapatával az NB III-as focibajnokság megyei rangadóján.

Lékó Roland, a szekszárdiak középpályása (sárgában) fejeli el a labdát

Fotó: Denes Martonfai

Legutóbb a július közepi edzőmeccsen mérkőzött meg egymással a két csapat, de a Csernik Zsombor találatával 1–0-s szekszárdi sikert hozó találkozóból nemcsak azért nem volt érdemes következtetéseket levonni, mert az felkészülési mérkőzés volt, hanem azért sem, mert a Paks kezdőcsapata ahhoz a meccsehez képest szinte teljesen kicserélődött.

Kindl István hat olyan játékosra számíthatott, akik ebben az idényben a nagycsapat meccskeretében már szerepeltek, köztük Bőle Lukácsra, Gyurkits Gergőre vagy Szélpál Norbertre, de Tamás Olivér is komoly NB I-es rutinnal rendelkezik. Hazai oldalon a legnagyobb gondot a Monoron kiállított kapus, Pomozi Krisztián hiánya okozta. Valószínű ő sem tudta volna hárítani Volter Patrik közeli lövését a hetedik percben. A nyáron profi szerződést kapott támadó helyzetfelismeréséből semmit sem von le, hogy gólját védelmi hibák előzték meg.

Nagyon élt a paksiak mindkét széle Bőlével és Debreceni Zalánnal, de a kapott gól után magához tért az UFC is, s át is vette az irányítást. Előbb Lőrinc Dániel, majd Csernik lövésénél kellett nagyot védenie a paksi kapusnak, de utóbbi 25 méteres megpattanó szabadrúgásánál Simon Barnabás is tehetetlen volt.

A jó kezdés után visszaesett az iram, a mezőnyben gyűrték egymást a játékosok (gyakran szó szerint). A szünet után új lendületet vettek a felek, s nem érdemtelenül fordított az UFC, mely akár le is zárhatta volna a találkozót, ám Kiszely Dominik gólján kívül csak nagy helyzetekig jutott. A másik oldalon a szinte észrevehetetlenné váló Bőle harcolt ki büntetőt, amit Szekszárdi Milán értékesített.

Turi Zsolt csapata három vereség után első pontját szerezte meg a bajnokságban hazai pályán, ahogy a PFC is nyeretlen még idegenben – egy vereség mellett ez volt a harmadik döntetlenje a Kindl-gárdának.

NB III, Közép csoport, 7. forduló

Szekszárdi UFC–Paksi FC II 2–2 (1–1)

Szekszárd, v.: Gáspár A. (Gyürüsi, Szalai D.)

Szekszárd: Bognár Zs. – Fekete, Arena Á., Füredi – Rácz F. (Horog, 65.), Lékó (Tóth D., 65.), Péter D., Lőrinc D. (Nagy Zs., 72.), Kiszely – Laczkó K. (Budai D., 72.), Csernik (Péter A., 72.). Edző: Turi Zsolt.
Paks II: Simon B. – Görög, Szélpál, Szekszárdi, Szécsi (Gregor, 65.) – Nagy M. (Ribár, 65.), Tamás O. (Horváth K., 65.), Gyurkits – Bőle, Volter, Debreceni Z. (Pesti Z., 35.). Edző: Kindl István.
Gólszerzők: Csernik (23.), Kiszely (51.), illetve Volter (7.), Szekszárdi (65., 11-esből).
Sárga lap: Füredi (16.), Laczkó K. (29.), Lékó (60.), Turi (64., pályán kívül), Péter D. (75.), Kiszely (83.), illetve Gyurkits (34.), Szélpál (43.).

Egy pont, két piros lap a Majosnak

NB III, Közép csoport, 7. forduló. Majosi SE–Budapest Honvéd-MFA II 1–1 (0–0). Majos, v.: Virág A. (Harsányi, Halmai). Majos: Vukman – Széles, Pál A., Czuczi (Ledneczki, 91.), Kugli – Hock, Budai I., Keczeli (Petrovics, 66.) – Ulrich (Sajnovics, a szünetben), Pál M. (Pólics, 72.), Kovács L. (Sólyom, 66.). Edző: Kardos Ernő. Bp.  Honvéd II: Schrankó – Pintér M. (Zsigmond R., 86.), Tarcson, Németh B., Pukhtieiev, Kárász S. (Menyhárt, a szünetben), Feledy, Benkő (Njamculovic, 73.), Kozma R., Átrok (Kulbachuk, a szünetben), Klemenz. Edző: Szamosi Tamás. Gólszerzők: Pál M. (55.), Németh B. (61.). Sárga lap: Czuczi (45.), Kugli (45.), Kardos Ernő (90., pályán kívül), illetve Feledy (50.), Kulbachuk (52.), Menyhárt (69.), Pukhtieiev (90.). Kiállítva: Pál A. (70.), Sajnovics (88.).