Maratoni vb

2022.10.01. 17:27

Kiszli Vanda megvédte világbajnoki címét

Megvédte világbajnoki címét Kiszli Vanda, aki a klasszikus távon aranyérmet szerzett Portugáliában.

R. G.

Kiszli Vanda megvédte címét

Fotó: Beküldött fotó

Az Atomerőmű SE kajakosának nem sikerült a rövid körös verseny, ahol csak a negyedik helyen végzett, de a ma délutáni klasszikus, 26 kilométeres távon már nem engedte ki a kezéből a sikert, így a Világjátékok és az Európa-bajnokság után a világbajnokságon is aranyérmes lett.

A második helyezett svéd Melina Andersson nagyon szorongatta a paksi lányt, de a sprinthajrát Kiszli bírta jobban, s 1.64 másodperces különbséggel nyert. A harmadik helyezett brit Samantha Rees-Clark 23,62 másodperccel marat le Kiszlitől.

Kiszli Vanda a hetedik világbajnoki címét szerezte Ponde de Limában.