Női kosárlabda NB I

2022.10.05. 19:38

A szünet után állva hagyta a PINKK-et a KSC Szekszárd

Nehezen lendült játékba az Atomerőmű KSC Szekszárd a PINKK Pécsi 424 elleni szerdai bajnokin, de a második félidőben már helyenként szép dolgokat mutattak a sereghajtó ellen Djokics Zseljko tanítványai.

Február után játszott ismét a KSC-ben a sérüléséből visszatérő Miklós Melinda

A negyedik percben Szűcs Luca hatodik pontjánál (6–8) Djokics Zseljko is nagyot fújtatott, gesztusán látszott, nem érzi komfortosan magát. A mindig harsány, a meccsel együtt élő vezetőedző csendben figyelte a találkozót, ami nem úgy kezdődött, ahogy azt ő és a nézők szerették volna. Eleinte edzőmeccs hangulatát idézte a bajnoki, aztán Studer Ágnes triplájánál a közönséggel együtt a szekszárdi szakvezető hangja is megjött.

Kezdett összeállni a KSC játéka, koncentráltan védekeztek Mányoky Rékáék, akik az első negyedben hat labdát is kiloptak a baranyai kezekből, ami egy jó támadójátékkal párosulva 13–0-s hazai rohanást eredményezett.

A jó játékkal eddig adós maradt a brit-amerikai Sydney Wallace, aki a kisszünet után csapata első hét pontját szerezte, de ezzel is csak tartani tudta a különbséget a Szekszárd (35–22). A február után ismét pályára lépő Miklós Melinda is megdobta szezonbeli első pontjait, ahogy a többi fiatal, Holcz Rebeka és Horváth Dóra is eredményes tudott lenni.

A nagyszünet után állva hagyták vendégeiket Holczék, a 8–0-s etapjukat csak a pécsi időkérés, majd a szekszárdi nevelésű Vincze Nikolett pontjai szakították meg. Ekkor azonban már harminc pont volt a csapatok között (61–31), zúgott is a lelátóról a „Játszik a csapat!” rigmus.

A szekszárdiak pedig játszottak, még egy igen fiatal, Boros Júlia, Holcz, Miklós, Hebard, Szücs Gréta ötössel is. A mindössze 16 éves Szücs azt követően, hogy hétvégén a Vasas otthonában megdobta első pontjait az élvonalban, Bálint Réka önzetlen passzából hazai pályán is átesett a tűzkeresztségen.

A harmadik negyed végén a csapatkapitány is feliratkozott a pontszerzők közé, így már csak az volt a kérdés, hogy százig eljut-e a KSC. Végül nem jutott el, de ezt senki sem bánta. A lényeg, hogy a szünet utáni KSC már kezd hasonlítani ahhoz a csapathoz, amit a közönség a szezon hátralévő részében látni szeretne a parketten.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–PINKK-PÉCSI 424

91–51 (28–15, 2514, 2210, 1612). Szekszárd, 800 néző. V: Tőzsér, Farkas G., Kovács N. SZEKSZÁRD: Studer 7/3, Boros 10/3, MÁNYOKY 11/9, Vivians 2, Goree 4. Csere: WALLACE 18/3, HEBARD 10, MIKLÓS M. 10/6, Holcz 9/3, Bálint R. 2, Horváth D. 6, Szücs G. 2. Edző: Djokics Zseljko. PINKK: ZSIVALJEVICS 9, SZŰCS L. 17/9, Vincze N. 3, Ljubinets 6, Zsilinszky 10/6. Csere: Bojtár, Horváth Zs., Kovács K. 4, Borbás 2, Temes, Pucz. Edző: Kovács Dénes.
Az eredmény alakulása: 3. perc:6–4. 6. p.: 11–12. 8. p.: 20–12. 12. p.: 32–22. 15. p.: 42–22. 18. p.: 48–24. 22. p.: 61–29. 26. p.: 66–34. 30. p.:75–39. 33. p.: 77–43. 37. p.: 89–48.