Tolna Megyei Diáksport

2022.12.13. 17:18

Két év szünet után idén ismét díjazták a megye legjobb diákolimpikonjait

Tizennégy sportág 206 versenyzője vehetett át elismerést a Tolna Megyei Diáksport Tanács szervezésében megrendezett díjátadón.

Berg Sándor

Tizennégy sportág kétszázhét versenyzője kapott elismerést

Fotós: Mártonfai Dénes

Idén is a Garay János Gimnázium díszterme adott otthont a Tolna Megyei Diáksport Tanács évadzáró rendezvényének, ahol a 2021/2022. évi országos diákolimpiákon dobogós helyezést elért sportolókat díjazták. Az esemény, immár kilencedik alkalommal, Csizmazia Dóra szavalásával kezdődött. A korábban többszörösen díjazott sportoló jelenleg harmadéves a Pécsi Tudományegyetem pedagógiai szakán, emellett kajak-kenu szakedzői képesítést szerzett. Földesi Gyula, a megyei tanács titkára szerint a fiatal hölgy útja jó példát mutat a megjelentek előtt.

Földesi Gyula nyitóbeszédében örömét fejezte ki annak kapcsán, hogy a koronavírus-járvány miatt csonkává lett két szezont követően újra teljes versenyszezonon lehetnek túl, és az 1992-ben megkezdett gyakorlatot követve ismét díjazhatják a kiemelkedő teljesítményt nyújtó sportolókat (legutóbb a 2018/2019-es szezonban került sor az év végi eseményre).

Idén tizennégy sportág 206 versenyzője kapott elismerést.

„Ennyi fiatal hölgy és úr vívta ki magának azt a jogot, hogy ezen a rendezvényen képviselhesse Tolna megye diáksportját – vezette fel beszédét Fehérvári Tamás, a Tolna Megyei Közgyűlés elnöke, aki a főszereplők mellett azon személyeknek is köszönetet mondott, akik végig a sportolók mellett voltak, s segítették őket abban, hogy elérjék a sikereiket: edzőknek, szakmai igazgatóknak, sportvezetőknek. – Mint elnök, büszke vagyok arra, hogy ebben a kis megyében ennyi embert díjazhatunk, hogy ennyi fiatal tett le valamit Tolna megye értékeinek oltárán akár egy, akár több versenyen. Mindent megteszek annak érdekében, hogy a lehetőségek továbbra is adva legyenek ehhez” – fogalmazott Fehérvári Tamás, aki zárásként köszönetet montott a megyei sporttanács és a sporttal foglalkozó civil szerveződések tevékenységét.

Idén tizenkét település harminc iskolájának sportolói vehettek át elismérést. Szekszárdról hét, Paksról öt, Dombóvárról négy, Tamásiból három, Bonyhádról, Dunaföldvárról és Tolnáról két-két intézmény képviseltette magát, de Báta, Dunaszentgyörgy, Fadd, Hőgyész és Kaposszekcső is delegált sportolót a kedd délutáni díjátadóra. Habár a völgység fővárosát „csak” két intézmény képviselte a Bonyhádi Általános Iskolával és a Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnáziummal, a díjazott sportolók negyede ez a település adta.

Tolna megyei diáksportolói a 2021/2022-es szezonban 37 arany-, 33 ezüst- és 45 bronzérmet gyűjtöttek be.

Asztalitenisz

Helyezés

Név

Iskola

Testnevelő/edző

2.

Kizakisz Georgiosz Nikolaosz

Szekszárdi Baka István Általános Iskola

Kizakisz Georgiosz
Roman

2.

Andrási Tamás Ármin, 
Sallai Flórián, 
Sümegi Áron

Bátai Általalános Iskola

Sófalvi Erzsébet

Atlétika

Helyezés

Név

Iskola

Testnevelő/edző

3.

Pál Tamás
Szilágyi Péter
Péceli Tamás
Hamar János

Garay János Gimnázium, 
Szekszárd

Czirzó Zoltán
Lukácsi László
Huszárikné Böröcz Zsófia

2.

Dancsó Dorottya
Braun Marianna Zita
Baranyi Boglárka Liliána
Mihály Rebeka
Szabó Dorka

 Bonyhádi Petőfi Sándor
Evangélikus Gimnázium

Csábrák János
Ferenczi Imre
Scheidler Géza
György Ferenc
Hornok Enikő
Breuer-Orbán Károly

2.

Őri Veronika
Varga Sarolta
Dancsó Dorottya
Braun Marianna Zita
Baranyi Boglárka Liliána

 

 

3.

Kling Réka

 

 

3.

Kling Réka
Kurcz Kata Emma
Réz Réka
Scheidler Réka
Tóth Virág
 

 

 

2.

Városi Roland
Braun Martin
Striz Botond
Fábián Gergely
Máté Alex

 

 

3.

Kajtár Kristóf

 

 

1.

Beke Zétény

Béri Balogh Katolikus 
Gimnázium, Tamási

Lacza András

1.

Máté Patrik

Hőgyészi Általános Iskola

Balaskó László

3.

Szalay Zóra
Faour Míra
Sarkadi Dorka Eszter
Nyisztor Luca Lia
Sipos Zsanett

Illyés Gyula Gimnázium
Dombóvár

Kovács Viktória
Fazekas Gáspár

2.

Lakatos-Lamm Bence 

 

Tarr Imre

2.

Szőke Hédi

TMSZC. Apáczai Technikum Dombóvár

 

3.

Viszti Virág

Szekszárdi Egységes Gyógypedagógiai 
Módszertani Intézmény 
Berkes Ferenc Ált. Iskola 
–  Zomba-Paradicsompuszta

Borbás László

1.

Nyári Dániel

 

Gulácsi Renáta

3.

Czégé Dániel

 

Borbás László

2.

Hógenádler Béla

 

Hegedüs Sándor

Cselgáncs

Helyezés

Név

Iskola

Testnevelő/edző

1.

Berlinger Zsuzsa

PTE Gyakorló

Szepesi József
Szepesi Dávid
Friedrich Gábor

3.

Beke Csongor

 

 

3.

Sárosdi Ákos

Bonyhádi Petőfi Sándor
Evangélikus Gimnázium

 

3.

Simon Máté

Szekszárdi Baka István Általános Iskola

 

3.

Friedrich Gábor

 

 

2.

Pető Levente

Garay János Általános Iskola, Szekszárd

 

3.

Pető Léna

 

 

1.

Vaskó Kamilla

TMSZC Ady Endre Technikum és Kollégium

 

1.

Kiss Dalma Klára

Paksi Bezerédj Általános Iskola

Péri Balázs

3.

Ulbert Lujza

 

Bor Barna
Braun Ákos

3.

Dallos Petra

 

 

3.

Kalmár-Appelt Áron

 

 

3.

Palencsár Péter

 

 

3.

Tóth Zsombor

 

 

3.

Magyar Jankovics Rebeka

Balogh Antal Katolikus Iskola, Paks

 

3.

Grosan Eric

 

 

3.

Tóth Barna

ESZI Paks

Windischmann Bence

3.

Jakab Barna

 

 

3.

Andorka Kende

Paksi Vak Bottyán Gimnázium

Dobai Krecht László

2.

Csik Borbála

Würtz Ádám Általános Iskola és AMI, Tamási

 

1.

Salamon Barnabás

Dunaföldvári Magyar László Gimnázium

 

Földharc, grappling

Helyezés

Név

Iskola

Testnevelő/edző

1.

Kovács Annabell

Tamási Aranyalma Waldorf Általános Iskola és AMI

Szőts Gábor

1.

Leimszíder Laura

Würtz Ádám Általános Iskola és AMI, Tamási

 

2.

Tóth Nimród Merse

 

 

1.

Pataki Ákos

 

 

1.

Pencs Kornél

Béri Balogh Ádám Gimnázium, Tamási

 

1.

Pencs Barnabás

 

 

1.

Nyirati Csongor

Waldorf Szekszárd

 

Karate

Helyezés

Név

Iskola

Testnevelő/edző

1.

Bali Anna

Garay János Általános Iskola, Szekszárd

Bali Ervin

3.

Bali Levente

 

 

3.

Kirtyán Gábor

Faddi Gárdonyi Géza Általános Iskola

 

1.

Lukács Bence

 

 

1.

Kirtyán Zita

 

 

3.

Deli Kíra

 

 

2.

Vargyas Diána

Dunaszentgyörgyi Csapó Vilmos Általános Iskola

 

2.

Vargyas László

TMSZC Ady Endre Technikum és Kollégium

 

2.

Baros Eszter

Paksi Vak Bottyán Gimnázium

 

3.

Acsádi Petra

Tolnai Szent István Katolikus Gimnázium

 

1.

Szőcs Patrik

Illyés Gyula Gimnázium Dombóvár

Szabó Csaba

2.

Kovács Adriána

 

 

3.

Lakatos Lukács

 

 

1.

Gulyás Szonja

Béri Balogh Katolikus Gimnázium, Tamási

 

3.

Gulyás Félix

 

 

2.

Baranyai Ármin

Kaposszekcsői Általános Iskola

 

1.

Ruzicska Kristóf

TMSZC Apáczai Csere János Technikum és Kollégium, Dombóvár

 

3.

Ács Zsombor

MMSZ Esterházy Miklós Technikum, Dombóvár

 

1.

Nyitrai Noel

Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

 

2.

Illés Dóra

Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium

 

3.

Izsák Bence 

II. Géza Gimnázium, Bátaszék

Nagy Ákos

2.

Bognár Barna

 

 

3.

Nagy János Botond

 

 

3.

Kiss Bánk Botond

 

 

3.

Puskás Donát

 

 

1.

Gál Dániel

Bátaszéki Kanizsai Dorottya Általános Iskola

 

2.

Péter Anna

 

 

3.

Izsák Fruzsina

 

 

3.

Papp Ákos

 

 

3.

Vörös Botond

 

 

1.

Stiegler Bence

PTE Gyakorló Általános Iskola, Szekszárd

 

3.

Váncsa Zsombor

Dienes Valéria Általános Iskola, Szekszárd

 

Kosárlabda

Helyezés

Név

Iskola

Testnevelő/edző

1.

Bodócs Gréta, Bogos Inez, Brautigam Eszter, Lipovszky Fanni, Lipovszky Nóra, Lipovszky Dóra, Mathész Csenge Emese, Pljesovszky Flóra, GarabásTünde Alíz, Kovács Edina, Villányi Anna Judit, Régi Melánia

Garay János Gimnázium, Szekszárd

Csirzó Zoltán

Kötélugrás

Helyezés

Név

Iskola

Testnevelő/edző

3.

Ördög Frida

Szent Orsolya Bencés Iskolaközpont, Dombóvár

Tarsoly Tímea

Kerékpár

Helyezés

Név

Iskola

Testnevelő/edző

1.

Szatmári László

Béri Balogh Ádám Gimnázium, Tamási

Farkas Ferenc

2.

Brinkács Réka

Würtz Ádám Általános Iskola és AMI, Tamási

 

2.

Turmann Benjamin

 

 

3.

Kránitz István

 

 

2.

Mármarosi Mánuel

Dienes Valéria Általános Iskola, Szekszárd

Schneider Gábor

Kézilabda

Helyezés

Név

Iskola

Testnevelő/edző

1.

Andorka Csende, Bodó Alíz, Dalmandy Zsófia, Gecő Kata, Genczler Dorka Anna, Kiss Csenge, Lipinka Csenge, Martin Zsófia, + Réz Réka, Zeng Xiáo Bi

 Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium

Hornok Enikő
Szekerczés Szilárd
Hernesz Krisztián
 

Ritmikus gimnasztika

Helyezés

Név

Iskola

Testnevelő/edző

1.

Pletenyik Boglárka, Tandi Krisztina

Paksi II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

Hermesz Anita

1.

Gregor Dorka, Pletenyik Petra

Paksi Vak Bottyán Gimnázium

 

2.

Nagy Nóra, Gudmon Hanna

Beszédes József Általános Iskola, Dunaföldvár

 

2.

Domokos Réka, Karácsony Kinga

Wosinsky Mór Általános Iskola, Tolna

Nagy Ágnes

3.

Géringer Adél, Kovács Dorottya, Szőnyi Zsófia, Karácsony Fanni

 

 

3.

Balogh Emma, Bencze Janka, Bencze Jázmin, Mayer Lilla

Szekszárdi Garay János Általános Iskola

 

Floorball

Helyezés

Név

Iskola

Testnevelő/edző

1.

Trapp Enikő, Fritz Dorka, Pritz Eszter, Tell Réka, Pruzsenszki Éva, Bodajki Zselyke, Torma Tamara, Gálosi Karina Anna, Kovács Bernadett, Szabó Fanni, Virág Leila

ESZI Paks

Nagy Gábor

2.

Hingl Réka, Pulai Brigitta, Mészáros Viktória, Ulbert Nóra, Horváth Flóra, Hanol Luca, Herger Jázmin

Paksi Deák Ferenc Általános Iskola

Poór József

2.

Németh Gergő, Flaisz Robin, Pál Bence, Ulbert Zoltán, Pintér Márk, Bán Kristóf, Hanol Patrik, Hanol Péter

 

 

2.

Fekete Olivér, Franyuk Gergő, Gangel Gergő, Lőrincz Nimród Zoltán, Péger Péter, Reichert Ákos, Sitkei Áron Balázs, Schmitzberger László Máté

 

 

Sportlövészet

Helyezés

Név

Iskola

Testnevelő/edző

1.

Bozsolik Sarolta

Bonyhádi Petőfi Sándor
Evangélikus Gimnázium

Beke Zoltán

1.

Bozsolik Sarolta, Jónás Anna, Papp Kata, Császár Csenge, Nyul Mariann, Sűrű Sára

 

 

3.

Jónás Anna

 

 

1.

Jók József

 

 

2.

Bozsolik Ákos

 

 

3.

Goják Richárd

 

 

2.

Szabó Gábor Máté

 

 

2.

Szabó Gábor Máté, Nagy-Bandel Roland, Bogos Patrik, Szénási Áron, Harsányi András

 

 

1.

Jók József, Bozsolik Ákos, Goják Richárd

 

 

2.

Horváth Simon, Szénási Ákos

 

 

Strandröplabda

HelyezésNévIskolaTestnevelő/edző
1.Ábrahám Péter, Antal Máté, Kiss Milán Ernő, 
Lipics Barnabás László, Scheidler Botond, Sebestyén Ákos, Jenei Milán, Hajc Martin, Gerner Hannes
Bonyhádi Petőfi Sándor
Evangélikus Gimnázium
Máté Norbert
3.Andorka Zente, Békési Benedikt, Beréti Domokos, Petrovics Zétény  
3.Csibi Botond, Hegyi Barnabás  

Úszás

Helyezés

Név

Iskola

Testnevelő/edző

1.

Horváth Eszter

Szent Orsolya Bencés Iskolaközpont, Dombóvár

Makatics Péter

3.

Magyar Péter József

Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Gulyás Péter

 

 

Címkék#diáksport

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a teol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában