Megye II-es foci

2023.05.22. 07:59

Kiütötte a kölesdieket, bajnok a Nagymányoki SE!

Hiába nyerte a faddiak elleni rangadót a Mórágy, a Nagymányok kölesdi sikerével behozhatatlan előnyt szerzett a megyei II. osztályú focibajnokság élén.

Két év után ismét bajnok a Nagymányoki SE

Forrás: Nagymányoki SE Facebook oldala

Az üldöző mórágyiak hazai pályán 2–0-ra verték hazai pályán a Faddot, de miután a Lajos Dávid vezette nagymányokiak 9–3-ra győztek a Zönge SE vendégeként, megtartották a hatpontos előnyüket az élen. Ezzel – több győzelmüknek köszönhetően – két fordulóval a szezon vége előtt bebiztosították bajnoki címüket.

A téli szünetben edzőváltáson átesett Nagymányok (Hegedűs Pétert a szezon végéig Gere Oszkár és Komáromi Bence váltotta) sorozatban harmadik idényben végzett a dobogón. Az előző szezonban ezüst-, a 2020/2021-es kiírásban aranyérmet szerzett a gárda.

A Mórágy sikerével bebiztosította második helyét a bajnokságban, ami a legutóbbi nyolc idényben a hatodik ezüstérme volt, emellett a 2021/2022-es szezonban harmadik helyen végzett.

A dobogó legalsó fokára matematikailag még négy csapat, a Fadd, a Tolna, az Aparhant és a Bonyhád-Börzsöny pályázik.

Forrás: Nagymányoki SE Facebook-oldal

Megyei II. osztály, 24. forduló
Zönge SE–Nagymányoki SE 3–9 (1–6). Kölesd, v.: Álló (Tóth T., Berengyán). Gólszerző: Csikó (23.), Nagy P. (75.), Pilisi (89., 11-esből), illetve Lajos D. (9., 41., 83., 86., a harmadik 11-esből), Pál I. (13., 38.), Kajtár V. (22.), Illés Á. (35.), Sztojka Cs. (58.)
Mórágyi SE–Faddi SE 2–0 (1–0). Mórágy, v.: Szabó P. (Kapéter J., Prantner M.). Gólszerző: Kertész J. (8., 11-esből), Kovács K. (51.)
Aparhanti SE–Kisdorogi FC 4–1 (4–0). Aparhant, v.: Éreth (Domokos L., Hauck). Gólszerző: Miklóssy (10., 20., 36., az első 11-esből), Molnár N. (41.), illetve Mészáros M. (69.)
Madocsa SE–Tengelici SE 5–1 (2–1). Madocsa, v.: Kiss G. (Horváth T., Bernáth T.). Gólszerző: Böde I. (2., 78., az első 11-esből), Besenczi I. (45.), Karszt L. (75.), Szlucska (93.), illetve Sárközi Á. (17.)