Serdülő országos bajnokság

2023.05.25. 22:02

Magabiztos siker után szoros csatát veszített el a KSC Szekszárd U14-es csapata

A miskolci Fireplace Nemzeti Leány Serdülő Bajnokság nyolcas döntőjének csütörtöki nyitónapján a KSC Szekszárd a soproniak elleni 79–53-as siker után négy ponttal alulmarad a győriekkel szemben.

Felemás rajtot vettek Miskolcon a szekszárdi fiatalok

Forrás: Atomerőmű KSC Szekszárd

Remekül kezdte a miskolci nyolcas döntőt Harsányi Mária és Szabóné Kovács Andrea edzette szekszárdiak, akik a Darazsak Sportakadémia csapata elleni csütörtöki nyitómérkőzésen szinte rajt-cél győzelmet arattak. A soproniak a 13. percben vezettek először és utoljára, mert 23–22-es fordításukra a KSC 7–0-val válaszolt. A félidőre már tizennyolc pontos előnnyel mentek a kék-fehérek, ahonnan nem volt visszaút a kisalföldieknek. A magabiztos sikerből Hencsik Adrienn 32 ponttal, Pomsár Anna 15 lepattanóval vette ki a részét.

Atomerőmű KSC Szekszárd–Darazsak Sportakadémia 79–53 (21–17, 22–8, 14–20, 22–8)
DVTK Aréna, v.: Kovács I., Kovács K.
Szekszárd: Schiefer 8/3, Varga L. 1, Hencsik 32/6, Csapó 2, Szabó D. 2. Csere: Kófiás 19/3, Pomsár 5, Kollár 6, Ogunson-Bonnyai 2, Pozsonyi 2, Horváth K.

A Győr elleni második csütörtöki mérkőzés már több izgalmat tartogatott, annak ellenére, hogy a kisalföldiek az első találkozójukon nagyon simán, 68–30-ra kikaptak a Csata DSE/A csapatától. Az összecsapás szekszárdi részről Schiefer Gréta pontjaival indult, de 5–4-es vezetés után sokáig a kék-fehérek futottak az eredmény után. El viszont nem engedték ellenfelüket, a legnagyobb különbség csupán öt pont volt. A 18. percben aztán Kollár Lilla vette vállára a KSC-t, elsősorban az ő büntetőivel sikerült fordítaniuk a nagyszünetre. A harmadik negyedben a szekszárdiak léptek el 37–33, amiből egy pontot a záró felvonásig megtartottak. Az utolsó öt percre 49–49-cel fordultak rá a felek, a hajrát viszont a Győr bírta jobban, így az első nagy után mindkét csapat egy győzelemmel és egy vereséggel áll.

A szekszárdiaknál ismét Hencsik Adrienn volt a legeredményesebb 17 ponttal, de 12 eladott labdája árnyalja teljesítményét, míg Pomsár Anna ezúttal 17 lepattanót szedett.

UNI Győr NKA–Atomerőmű KSC Szekszárd 62–58 (12–10, 14–18, 17–16, 19–14)
DVTK Aréna, v.: Burján, Marjai
Szekszárd: Schiefer 5, Varga L., Hencsik 17/12, Csapó 3, Szabó D. 2. Csere: Kófiás 7, Ogunson-Bonnyai, Horváth K. 8, Pomsár 6, Kollár 8, Pozsonyi 2.

Pénteken 13 órakor Sopron–Győr, 15 órakor Szekszárd–Csata/A mérkőzés rendeznek.