Felkészülési mérkőzés

2023.07.05. 12:23

Ötöt vágott második edzőmeccsén a Paksi FC – Galériával

Gól nélküli első félidő után a Paksi FC 5–2-re legyőzte a másodosztályú Siófokot hazai pályán felkészülési mérkőzésen.

Skribek Alenék kijavították a Vasas elleni botlásukat

Második felkészülési mérkőzésén megszerezte első győzelmét a Paks, mely a Vasastól elszenvedett vereséget követően (1–3) szintén hazai pályán legyőzte a siófokiakat. Az első félidő helyzeteket igen, gólt azonban nem hozott, fordulás után viszont egy öngóllal szerzett vezetést Bognár György együttese. A másodosztály 9. helyen végzett Balaton-partiak négygólos hátrányban találtak be először, a mérkőzés hajrájában aztán mindkét oldalon esett egy-egy gól.

Az atomvárosiak szombaton a Magyar Kupa-döntős Budafokot látják vendégül a Fehérvári úton.

Paksi FC–BFC Siófok 5–2 (0–0)
Paks, stadion, 50 néző.
Paks, az első félidőben: Simon B. – Kinyik, Hegedűs J., Vas, Osváth, Skribek, Mezei, Kocsis G., Földi D., Pesti Z. (Hahn, 23.), Böde. A második félidőben: Simon B. (Borsos, 71.), Temesvári, Windecker, Debreceni Á., Kovács K., Szabó B., Papp K., Horváth K., Silye, Hahn, Beke
Siófok, az első félidőben: Winter (Hutvágner, 30.) – Vágó, Vékony, Puskás, Major, Forgács, Kitl, Nemes, Varjas, Kercsó, Dénes. A második félidőben: Hutvágner (Király, 60.) – Polényi, Medgyesi, Girsik, László, Schildkraut, Nagy-Kolozsvári, Szedlár, Pataki, Földeák, Vékony
Gólszerző: Polényi (49., öngól), Papp K. (53.), Hahn (57., 11-esből), Kovács K. (73.), Horváth K. (88.), illetve Nagy-Kolozsvári (78.), Pataki (88.)