Atlétika

2023.07.18. 20:15

Vindics-Tóth Lili Anna 11. lett a Gyulai István Memorialon

A dombóvári születésű, de ma már a Budapesti Honvédban sportoló Vindics-Tóth Lili Anna a 11. helyen végzett női 1500 méteren a Gyulai István Memorialon, Székesfehérváron.

Fotó: Czeglédi Zsolt

A számot a kenyai Nelly Chepchirchir nyerte 4:00,18 perces idővel, megelőzve honfitársát, Brenda Chebetet és az ugandai Winnie Nanyondót. Vindics-Tóth Lili Anna 4:11,08-as idővel ért be a célba. A szám másik Tolna vármegyei érdekeltségű indulója, a szekszárdi Farkas-Ohn Kinga nem fejezte be a versenyt.

Gyulai István Memorial, 1500 méter: 1. Nelly Chepchirchir (kenyai) 4:00,18. 2. Brenda Chebet (kenyai) 4:01,25. 3. Winnie Nanyondo (ugandai) 4:01,96, 4. Marta Pérez (spanyol) 4:02,35. 5. Adelle Tracey (jamaicai) 4:02,61. 6. Agueda Marqués (spanyol) 4:03,78, ... 11. Vindics-Tóth Lili Anna 4:11,08.

A férfiak távolugrók versenyében is volt Tolna vármegyei érdekeltségű induló, a szintén Szekszárdon nevelkedett, de már kecskeméti színekben sportoló Németh Mátyás 7,33 méterrel a kilencedik helyen végzett. A számot a görög világsztár, Miltiadis Tentoglou nyerte 8,29 méteres eredménnyel.