Női kézilabda

2023.10.31. 08:00

„Egyes periódusokban egyszerűen átszáguldottak rajtunk” – Bordán Anna

A forduló előtt sereghajtó PTE PEAC U21-es csapatának otthonából is pont nélkül távozott a Szekszárdi Fekete Gólyák KC a női NB II-es kézilabda-bajnokság hétvégi fordulójában.

Teol.hu

Farkas Anita átlövéseivel egy darabig tartani tudta a lépést a Szekszárd

Fotó: Kiss Albert

Jó lelki állapotban mehetett el három hete „válogatott pihenőre” a Szekszárd, miután négy vereség után a nagykanizsai Tungsram SE ellen megszerezte első győzelmét a bajnokságban. Papíron a nyeretlen pécsiek sem jelenthettek megoldhatatlan akadályt, azonban már az elején rengeteg hibával kezdett a Fekete Gólyák. Igaz, a házigazda is, így Farkas Anita átlövéseivel és Szmacska Liliána kiharcolt, Bognár Zsanett értékesített büntetőivel az első negyedórában egy-két góllal vezettek.

A hazaiak ráéreztek, hogy játékvezetők férfi mérkőzés szintjén értékelték a szabálytalanságokat, amihez viszont a szekszárdiak nem tudtak alkalmazkodni. Egyre nehezebben kerültek helyzetbe, az eladott labdák után „elfelejtettek” időnként vissza futni. Farkas továbbra is szórta az átlövés gólokat és a pályára kerülő Szentes Lili szélről csatlakozott hozzá, így a félidőig maradt a minimális különbség, de már a PEAC javára. Kicsit javult az FGKC védekezése a második játékrészre, habár a hibák száma mindkét csapatnál inkább nőtt. A félidő felénél utolérték vendéglátóikat, de az utolsó negyed órában lőtt három gól kevésnek bizonyult.

Női NB II, E-csoport, 6. forduló
PTE-PEAC U21–Szekszárdi Fekete Gólyák KC 25–23 (16–14)
Pécs, 80 néző. V.: Bán-Farkas, Székely Z.
Szekszárd: Schell – Bordán Alexandra, FARKAS A. 9, Bognár Zs. 3 (3), Szmacska 2, Kapás 2, Pataki 1. Csere: Péti (kapus), SZENTES 6, Orbán E., Tompai, Szommer, Köbli. Vezetőedző: Bordán Anna
Kiállítások: 8, illetve 8 perc
Hétméteresek: 3/3, illetve 3/3
Eredmény alakulása. 12. perc: 3–6. 18. p.: 9–7. 28. p.: 15–13. 45. p.: 20–20. 49. p.: 25–21.

„Védekezésünkbe sok hiba csúszik, főleg szélen és kettes védőterületen határozatlanok vagyunk, egyes periódusokban pedig egyszerűen átszáguldottak rajtunk. Támadásban Farkas Anita átlövéseivel, Szentes Lili góljaival tartottuk magunkat, de a második félidőben egyre nehezebben szereztünk gólt, ziccereket hibáztuk, amit ellenfelünk kíméletlenül kihasznált. Sajnos a PTE PEAC csapata magasan fölénk nőtt küzdeni tudásban, akaratban. Ha nem tudunk felpörögni, további kellemetlen meglepetések érhetnek” – értékelte a találkozót Bordán Anna.

A szekszárdiak, akik harmadik idegenbeli bajnokijukat is elveszítették, szombaton 16 órakor a Nagyatád otthonában szerepelnek.

A bajnokság állása

1.Mohács6501187–12910
2.Siófok 6411195–1499
3.NEKA U216411182–1429
4.Nagyatád6411150–1479
5.DKKA U216204159–1804