2023.12.16. 16:30

Rajt-cél győzelmet aratott idei utolsó hazai bajnokiján az ASE U23-as csapata (galériával)

Végig vezetve 99–93-ra verte az Atomerőmű SE U23-as csapata hazai pályán a Vásárhelyi Kosársuli ellen, ezzel győzelemmel köszöntek el közönségüktől a paksi fiatalok.

Imre Milán (labdával) tíz pontot szórt a vásárhelyieknek

Már a negyedik percben tíz pontot rakott közé a házigazda (15–5), de nem adták könnyen magukat a vásárhelyiek, mert hiába léptek el a paksi fiatalok, a vendégek mindig visszakapaszkodtak látótávolságon belülre. Utoljára a 28. percben 66–66-nál érték utol az ASE-t, ekkor Morgen Frigyes időt kért, és Kékesi Kolos vezérletével az atomosok futottak egy 11–1-es sorozatot. A hajrában Géringer Gergő triplájával 90–74-nél a legnagyobb különbség alakult ki, megalapozva a csapat szezonbeli nyolcadik győzelmét.

„Tetten érhetők a fáradtság jelei az elmúlt három-négy meccsen, beletartozva az U20-as és B-csoportos mérkőzéseit. Sajnos nem a mi ritmusunkban játszottunk, úgy, ahogy az az elmúlt időszakokban jellemző volt ránk, sem támadásban, sem védekezésben. Igyekszünk még valahogy megújulni az elkövetkező két-három mérkőzésünkre, regenerálódni és újból többet kommunikálni, illetve csapatként jobban funkcionálni. Szeretnénk még magunknak egy szép karácsonyt, ezen dolgozni az elkövetkezendő hetekben” – fogalmazott Morgen Frigyes, a paksiak edzője.

Az ASE fiatalja az idei utolsó bajnokijukat december 21-én az egri Eszterházy SC otthonában játsszák.