Kézilabda

2024.02.20. 12:13

Vojkovics Gyula vezérletével és Hudra-védésekkel nyertek a hőgyésziek Nagyatádon

Az utolsó húsz perc jó játékával a Hőgyészi SC egyetlen góllal, 27–26-ra nyert a Nagyatádi RKC SE otthonában a férfi NB II-es kézilabda-bajnokságban.

Vojkovics Gyula vezette sikerre a hőgyészieket

Fotó: Kiss Albert

A már biztos felsőházas Hőgyész az első negyedórában kézben tartotta a vezetést (9–8), de már ekkor látni lehetett, hogy a Bazsó Péter, Brezvszky Barnabás, Faragó Benedek hármas sok veszélyt rejteget. Az első félidő utolsó tíz percében ez be is igazolódott, mert bár Mikita Bencéék készültek a nagyatádi beállósra, rendre megtalálták őket a társak, és az átlövőket is túl közel engedték a kapujukhoz.

A bajnok Nagykanizsáról érkezett és nyolc hónap után pályára lépő Szabó Martin tartotta versenyben a hazaiakat, akik a 40. percben már három góllal vezettek (20–17). Hőgyészi időkérés után Vojkovics Gyula lépett elő vezérnek, hétmétereseket és kiállításokat harcolt ki, de a csapat sikeréből oroszlánrészt vállalt Hudra Milán, aki az utolsó húsz percben ötven százalékkal védett.

NB II, E-csoport, 12. forduló
Nagyatádi RKC SE–Hőgyészi SC 26–27 (14–13)
Nagyatád, 200 néző. V.: Szászfai, Tasnádi
Hőgyész: Szente – BUJTÁS 3, Vald 2, Mikita 2, Gadányi 1, PAP Á. 9 (3), Szakcsi 2. Csere: Farkas G., HUDRA (kapusok), VOJKOVICS GY. 3, Szabó T., Szűcs P. 2 (2), Vojkovics I., Cseszkó 3, Pencs. Edző: Héger Zsolt
Kiállítások: 12, illetve 2 perc.
Hétméteresek: 2/1, illetve 7/5.

„A technikai hibák és az eladott labdák számával elégedett vagyok, de a tizenkettő kihagyott ziccerrel nem. Ezzel a saját dolgunkat sikerült megnehezítenünk” – fogalmazott Héger Zsolt, a hőgyésziek edzője.