2024.03.23. 20:25

Szekszárdon hagyta veretlenségét az alapszakasz-győztes DVTK! – képgalériával

A Tarr KSC Szekszárd hazai pályán 81–78-ra legyőzte az eddig veretlenül listavezető DVTK Hun-Therm együttesét a női kosárlabda NB I utolsó alapszakasz fordulójában, ezzel megőrizte harmadik helyét a tabellán.

Egyszerű volt a képlet a Szekszárd számára, hiszen ha a szezon során első csapatként legyőzi a Diósgyőrt, megőrzi harmadik helyét az alapszakaszban, ezzel pályaelőnnyel várhatja a rájátszás első körét. Az ehhez szükséges erőbedobással kezdtek Miklós Melindáék, akiknek sikerült átdobni a miskolciak zónáját, védekezésben pedig jól segítettek be egymásnak.

Többek között Miklós Melinda is kiemelkedő teljesítmény nyújtott a DVTK ellen

Völgyi Péter hat perc után magához rendelte játékosait, mert amellett, hogy Ana Tadics duplája után csak Aho Tyra ziccerét jegyezhették fel az eredményjelzőre, már négy eladott labdánál jártak. A DVTK hatperces pontcsendjét az a Darcee Garbin törte meg, aki egyedül tartotta meccsben a vendégeket. A második negyedben sem puhult a Szekszárd védekezése, a vegyes védekezés (két ember emberezett, hárman zónáztak) nem ízlett a listavezetőnek, amely a 13. percben, 23–17-es állásnál már tizenegy elveszített labdánál járt.

Újabb időkérés után Kányási Veronika és Kathryn Westbeld dobópárbajával végződött az első, és kettejük csatájával folytatódott a második félidő. A diósgyőriek 43–27-nál „kaptak észhez”, a zónáról emberezésre váltottak, amivel a KSC nem tudott mit kezdeni még az időkérése ellenére sem. A születésnapos Kaila Charles – a vendégek szempontjából – jókor vette magához a karmesteri pálcát, triplájával 53–49-re visszakapaszkodott a DVTK, de a játékrész utolsó szava Miklós Melindáé volt Westbeld félpályás indítását követően.

Amit három negyed alatt felépített a Szekszárd, azt négy perc alatt majdnem sikerült lerombolnia. Miklós Melinda három büntetője után 9–0-val egy labdabirtoklásnyi különbségre „nézett be” a Diósgyőr (65–62), majd Charles dobhatott az egyenlítésért, de az egyik büntetőjét elhibázta. Régen volt ilyen parázs bajnoki mérkőzés a városi sportcsarnokban (legutóbb a Sopron elleni Magyar Kupa negyeddöntőben lehetett hasonlót tapasztalni), de Völgyi Péter sem mostanában volt olyan ideges az oldalvonal mellett, mint most.

A vendégek vezetőedzője a lefújás után sem lehetett nyugodtabb, mert egy végletekig kiélezett csatában a Tarr KSC Szekszárd elvette a Diósgyőr bajnoki veretlenségét, és ezzel megőrizte harmadik helyét tabellán. Djokics Zseljko együttese a rájátszás első körében majd a TFSE-MTK-val csap össze az elődöntőbe jutásért, a párharc az egyik fél második győzelméig tart, az első mérkőzést szerdán haza pályán vívják a kék-fehérek.

Tippmix Női NB I/A, alapszakasz, 18. forduló
Tarr KSC Szekszárd–DVTK Hun-Therm 81–78 (18–15, 20–12, 22–26, 21–25)
Szekszárd, 800 néző. V: Cziffra, Török D., Földesi
SZEKSZÁRD: Horváth Bernadett 2, Mányoky 7/3, MIKLÓS M. 17/3, WESTBELD 18/6, MONROE 15. Csere: Krnjics 4, SZTANACSEV 14/6, Theodoreán 2, Boros J. 2. Vezetőedző: Djokics Zseljko
DVTK: Aho T. 2, Aho N. 5, CHARLES 27/6, GARBIN 17/12, Tadics 4. Csere: Oláh F., Jovanovics 6/6, Lelik 4, Kányási 13/3. Vezetőedző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–5. 6. p.: 12–5. 9. p: 14–11. 14. p.: 25–17. 18. p.: 32–22. 21. p.: 43–27. 25. p: 47–40. 30. p.: 60–53. 35. p.: 65–62. 39. p.: 76–68.