2024.04.01. 15:00

Már száz fölött a dalmandiaknak tizenhatot szóró Dombóvári LK

A címvédő és listavezető Dombóvári LK és a Döbrököz is magabiztosan győzött a megyei III. osztályú focibajnokság Nyugat csoportjában, a forduló rangadóját az iregszemcseiek nyerték Magyarkeszin.

A szezon során hatodszor zárt két számjegyű gól fölött egy bajnokit a Dombóvári LK, a dalmandiaknak lőtt tizenhattal pedig átlépte a bűvös száz szerzett találatot. A szenvedő alany sorozatban negyedszer kapott legalább tizenhárom gólt, és már 443 perce nem talált be az ellenfél kapujába.

A forduló rangadóját az Iregszemcse nyerte Magyarkeszin, elvéve a hazaiak otthoni veretlenségét. A Döbrököz a vártnál simábban győzte le a tolnanémedieket, a Nak pedig egy félidő előnyt adott a csikóstőttősieknek. Rácz Mátéék ezzel kilenc nyeretlen bajnoki után (1 döntetlen, 8 vereség) gyűjtötték be mindhárom pontot.

AutóCity Volkswagen Tolna Vármegyei III. osztály, Nyugat, 16. forduló
Dombóvári LK–1952 Dalmand SC 16–0 (5–0). Dombóvár, v.: Albert J. (Nagy Z.). Gólszerző: Keresztes (1., 3., 45., 61., 79., 85.), Végh P. (54., 67., 78., 83., 88.), Szakó (57., 69.), Krémer (19.), Magyarosi (30.), Kierdorf (86.)
Magyarkeszi KSE–Iregszemcsei SE 1–2 (1–2). Magyarkeszi, v.: Tinnyei (Horváth T., Zászlósi). Gólszerző: Orosz M. (35.), illetve Papp N. (11.,), Bella (32., öngól)
Döbröközi KSE–Tolnanémedi KSC 7–1 (5–1). Döbrököz, v.: Csobot L. (Maczik). Gólszerző: Greschner (4., 35., 44.), Török Cs. (26., 42.), Nagy Á. (60.), Törő T. (69.), illetve Györe N. (39.)
Nak SE–Kaposszekcső-Csikóstőttősi KSE 5–3 (2–3). Nak, v.: Takács Z. (Orsós J.). Gólszerző: Rácz M. (14., 31., 54., 83.), Benedek T. (58.), illetve Máté Á. (6.), Zentai (29.), Fehér A. (38.)
Az Izmény SE–Simontornya TC mérkőzés elmaradt.