Kézilabda

2024.04.23. 15:00

Nem sikerült megmászniuk a csepeli Himaláját a hőgyészieknek

Sorozatban második vereségét szenvedte el a férfi NB II-es bajnokság felsőházában a Hőgyészi SC, amely ezúttal a Csepel vendégeként maradt alul 24–18-ra.

Vald Benjamin három góllal az egyik legeredményesebb hőgyészi lehetett

Alaposan felforgatta kezdőcsapatát Héger Zsolt, ami a találkozó elején még jól is sült el. Pariban tudtak lenni a hőgyésziek vendéglátóikkal (10. perc: 3–3), majd a hullámvölgyből kikecmeregve visszavették a vezetést. Aztán ismét előjöttek a pontatlanságok, ami döntetlent eredményezett a félidőre.

A második félidő nem indult jól a vendégeknek, Mikita Bencét a 36. percben piros lapot kapott (13–11-re vezetett ekkor a Csepel). Ezt nem sokkal később Vojkovics Gyula egy kétperces kiállítással tetézte meg, ami után fejben teljesen szétesett a Hőgyész, s ez a győzelembe került.

NB II, E-F csoport, felsőház, 4. forduló
Csepel DSE–Hőgyészi SC 24–18 (10–10)
Budapest, 60 néző. V.: Barabás K., Lázár Z.
Hőgyész: HUDRA – BUJTÁS 1, Cseszkó 2, Vojkovics Gy. 2, Szűcs P. 3 (2), Szabó T., VOJKOVICS I. 2. Csere: Szente (kapus), Vald 3, SZAKCSI 3, Gadányi, Pencs, Mikita, Pap Á. Edző: Héger Zsolt
Kiállítások: 6, illetve 10 perc + piros lap.
Hétméteresek: 4/3, illetve 2/2.

„Úgy indultunk neki a mérkőzésnek, hogy az Alpokot kell megmásznunk a győzelemért, aztán mérkőzés közben rájöttünk, hogy a Himalája áll előttünk. Elsősorban magunkkal kellene foglalkoznunk, fejben elviselni mindent. Tizennyolc lőtt góllal nem lehet mérkőzést nyerni, a huszonnégy kapottal elégedett vagyok” – értékelte a találkozót Héger Zsolt, a hőgyésziek edzője.