2024.06.10. 10:35

Elképesztő izgalmak után lett meg a Szedresnek az ezüstérem (képgalériával)

A Szedres szerezte meg az ezüstérmet az AutóCity Volkswagen Tolna Vármegyei III. osztályú focibajnokság Kelet csoportjában, miután 3–2-re legyőzte a címvédő pálfaiakat.

Izgalmasabban nem is alakulhatott volna az ezüstcsata Keleten, ahol a vendéglátó Szedresnek le kellett győznie a pálfaiakat a második helyért. Ehhez a második percben Orsós Dávid találatával távolabb kerültek a hazaiak, de a félidőre már döntetlennel mentek a felek. A 78. percben Rikkers Péter büntetőjével már a szedresiek álltak jobban, de jött Orsós újabb gólja, s úgy tűn, a címvédő megtartja pozícióját a tabellán. A végső szót mégis a Szedres „mondta ki”, amely a ráadás harmadik percében Pohner Attila találatával győzött, és ezüstérmesként végzett.

Pohner Attila lőtte ezüstérmes helyre a szedresieket

A Madocsa veretlenül lett bajnok, Böde István (39 találat) és Szlucska Zsolt (32 találat) révén az a gólkirályi cím és az ezüstcipő is a településre került. Mindketten tripláztak a Gyapa ellen, ahogy a tolnai Sára Patrik is mesterhármast lőtt Őcsényben, míg Erdélyi Péter négy találatot jegyzett a Gerjen színeiben Dunaszentgyörgyön.

AutóCity Volkswagen Tolna Vármegyei III. osztály, Kelet, 26. forduló
Madocsa SE–Gyapa Derbi SE 8–2 (5–0). Madocsa, v.: Csobot L (Száraz, Szabó L.). Gólszerző: Szlucska (2., 60., 62.), Böde I. (11., 38., 44.), Herger (15.), Szilágyi V. (81.), illetve Siklósi (51., 11-esből), Glósz (65.)
Szedresi SE–Pálfai SE 3–2 (1–1). Szedres, v.: Farkas R. (Lengyel S., Horváth T.). Gólszerző: Bősze (36.), Rikkeres (78., 11-esből), Pohner (90+3.), illetve Orsós D. (2., 84.)
Németkéri SE–Györköny SE 6–1 (2–0). Németkér, v.: Korsós P. (Lichtenberger, Lakatos Z.). Gólszerző: Csonka T. (5., 76.), Szili I. (48., 62.), Majoros E. (18.), Csonka A. (83.), illetve Zemkó (74.)
Dunaszentgyörgyi SE–Gerjeni SK 2–6 (1–5). Dunaszentgyörgy, v.: Hagymási (Tóth I., Lénárd T.). Gólszerző: Kiss B. (3.), Zsoldos (77.), illetve Erdélyi P. (14., 31., 34., 77.), Kövesdi I. (19., 38.)
Kajdacsi SE–Sióagárdi SE 4–4 (2–3). Kajdacs, v.: Debreceni K. (Kovács L., Heitzmann). Gólszerző: Hencz (33., 11-esből), Kapás B. (36.), Csiki R. (73., 11-esből), Juhász M. (85.), illetve Simon Gy. (11.), Schaffler D. (30.), Győrfi G. (42.), Varga Sz. (78.)
Őcsény SK–Tolna VFC II 0–7 (0–4). Őcsény, v.: Bege (Csire, Döbröntey). Gólszerző: Sára P. (40., 66., 68.), Gödör (15., 51.), Pata (37.), Oláh Sz. (42.)