Ország-világ

2005.03.18. 06:40

Alan Shearer: ez aztán a 10-es!

BAMA

Alan Shearer jó úton halad, hogy a Newcastle valaha volt legjobb góllövője legyen.
Alan Shearer, a Newcastle United csatára a végén úgy fog járni, mint Michael Jordan: még életében szobrot kap szeretett stadionja elé. A szarkák már most is legendás 9-ese szerda este két gólt rúgott az UEFA-kupa nyolcaddöntő visszavágóján a görög Olympiakosznak. Ezzel már 191 találatnál tart szülővárosa hőn szeretett csapatának mezében, azaz csupán kilenc gól választja el Jackie Milburn klubrekordjától. A szezon végén visszavonulni készülő gólvágónak legjobb esetben 16 mérkőzés áll rendelkezésére, és őt ismerve, egy ilyen ziccert nem fog kihagyni.
Szóljunk most már az eredményekről is! Newcastle-ben „Big Al” duplája mellett egy-egy góllal jelentkezett Kieron Dyer és Lee Bowyer is, azaz a Szarkák 4-0-ra győztek. Meglepetést ez nem jelentett, hiszen egy hete idegenben is simán nyertek (3-1).
A holland bajnokság második helyén vitézkedő AZ Alkmaar sem akart csalódást okozni, így az idegenbeli 3-1-es diadalt követően otthon is legyőzte az ukrán Sahtar Donecket, ezúttal 2-1-re. Érdekesség, hogy mindkét stadionban teltház fogadta a csapatokat: ez Newcastle-ben 50 000, Alkmaarban 8300 nézőt jelentett.
Bukarestben az egyszer már bevált recept szerint főzött a Villarreal az ezúttal pótolt első mérkőzésen. Ahogy az előző körben Kijevben, úgy most sem kaptak gólt, a visszavágót pedig azzal a jóleső érzéssel várják, hogy eddig mind a négy hazai meccsüket megnyerték.

Alan Shearer

Született: 1970. augusztus 13. Magasság/súly: 183 cm/79 kg Klubjai: Wallsend Boys Club, Southampton (1987–1992), Blackburn Rovers (1992–1996), Newcastle United (1996–) Sikerei: angol bajnok (1995), Eb-harmadik (1996), az Eb gól-királya (1996), angol gólkirály (1995, 1996, 1997), az Év játékosa Angliában (1995, 1997), harmadik a France Football szavazásán (1996), harmadik a FIFA választásán (1996) Válogatottság: 63/30 gól Családi állapota: nős, felesége Lainya. Két lánya és egy fia van. UEFA-kupa, nyolcaddöntő Newcastle–Olympiakosz 4-0 (tj. a Newcastle 7-1-gyel) AZ Alkmaar–Sahtar Doneck 2-1 (tj. az Alkmaar 5-2-vel) Steaua –Villarreal 0-0 (a visszavágó március 20-án) A többi mérkőzés csütörtöki lapzártánk után ért véget.

Magasság/súly: 183 cm/79 kg

Klubjai: Wallsend Boys Club, Southampton (1987–1992), Blackburn Rovers (1992–1996), Newcastle United (1996–)

Sikerei: angol bajnok (1995), Eb-harmadik (1996), az Eb gól-királya (1996), angol gólkirály (1995, 1996, 1997), az Év játékosa Angliában (1995, 1997), harmadik a France Football szavazásán (1996), harmadik a FIFA választásán (1996)

Válogatottság: 63/30 gól

Családi állapota: nős, felesége Lainya. Két lánya és egy fia van.