2009.03.02. 09:41

A Simontornya lépett a Szedres örökébe - fotók!

A Simontornya csapata nyerte meg a Tolnai Népújság–Horfer Serleg Kupa téli felkészülési labdarúgótorna 2009-es küzdelmeit. Szelei Ferenc gárdája a kölesdi döntőben a Kalmár Ferenc dirigálta hazai gárdát győzte le. A harmadik helyért a Decs a Kakasdot verte.

TEOL/Rónai Gábor

A kölesdiek alaposan kitettek magukért. Amikor eldőlt, hogy az idei torna döntőjét és bronzmérkőzését az elmúlt napok esős, havas időjárása miatt lapunk mégsem tudja Bonyhádon megrendezni, azonnal jelezték, ők örömmel vállalják a házigazda szerepét. Gyetvai Attila, a klub elnöke nem beszélt a levegőbe, hiszen kitűnően előkészített pálya várta a bronzmeccsen és az aranycsatában részt vevőket. Szerencsére az időjárás is szebbik atcát mutatta, így a döntőre szépen megtelt a kölesdi pálya, mintegy négyszázan állták körül a korlátokat. Igaz, az azt megelőző bronzmeccsre is kíváncsiak voltak a nézők, az ebédidővel ütköző kezdés (11.30) ellenére mintegy százötvenen már akkor is ott toporogtak a pálya mellett. Hiába, a hosszú téli szünet után ki vannak éhezve a drukkerek a jó focira, márpedig a megye egyben menetelő Decs és az erős középcsapatnak számító Kakasd meccse jó kis csemegének ígérkezett.

A felek nem is okoztak csalódást, a helyenként szikrázó napsütésben különösen a kakasdiak voltak akvívak, akik a Márk Attila korai vezetőgólja után további találatokat is elérhettek volna – ha jobban figyelnek a helyzetkihasználásnál. A nagyvonalúság aztán – ahogy az lenni szokott – megbosszulta magát, a sárköziek Kiss János és Löfli Dávid góljaival még a szünet előtt fordítottak. A második félidő már közel sem volt ilyen izgalmas, bár az iramra nem lehetett panasz, a gólok száma nem növekedett. A Decs így a harmadik, a Kakasd pedig a negyedik helyezettnek járó serleggel térhetett haza. A döntőben a hazai pályán játszó Kölesd számított némiképp esélyesebbnek, hiszen ki gondolta volna, hogy a megye kettő őszi másodikja idegenben is simán 2–0-ra veri a Decset az elődöntőben. Igaz, a Simontornyának sem volt miért megijednie, a Kakasd 4–1-es elgázolása több mint biztató volt számukra a finálé előtt.

[caption id="" align="alignleft" width="605"] Szelei Ferenc edző boldogan emeli a magasba a győzelemért járó vándorserleget. A Simontornya megtörte a szedresiek egyeduralmát (Fotó: Gottvald Károly)
[/caption]

Az aranycsata többnyire hazai helyzeteket hozott, ám amikor Tóth Attila még fél méterről sem tudta bevenni az STC kapuját, sejteni lehetett, hogy ez nem a kölesdiek napja. A Simontornya a játékrész felénél Kapinya Róbert találatával szerezte meg a vezetést, majd a szünetig taktikus focival őrizte előnyét. A hazai nézők csalódottságukban többnyire Kis Zoltán játékvezetővel voltak elfoglalva, pedig a fiatal sípmester kitűnően kézben tartotta az összecsapást. A szünet után mindenki azt várta, hogy fergeteges rohamokat vezet majd a Kölesd, de a Kovács László dirigálta STC-védelem jól állta a sarat. Aztán a hajrában Csontos Kálmán megduplázta a simontornyaiak előnyét, a hazaiak erejéből pedig Koller Zsolt révén csupán egy szépítőgólra futotta az utolsó percben.

A Simontornya az első kiírás döntőjében még 3–2-re kikapott a Szedrestől, de a negyedikben összejött nekik a győzelem, így egy évig ők őrizhetik a Tolnai Népújság és a Horfer Serleg értékes vándorkupáját. A torna legjobb mezőnyjátékosa Szálka Viktor (Simontornya) lett, a legjobb kapus díját az egész tornán nagyszerűen védő Bíró Balázs (Kölesd) érdemelte ki, a gólkirályi címet pedig két decsi gólvágó, az egyaránt 7-7 találatig jutó Kiss János és Gábor Gergő kapta. A torna legjobb játékvezetője Weitner Ádám lett.

Eredmények, a döntőben:

Simontornya–Kölesd 2–1 (1–0). Kölesd, 400 néző. V: Kis Z. (Lubastyik I., Kovács L.). Simontornya: Juhász G.– Wehman, Kovács L., Vaczula, Csepregi– Baum, Kapinya, Ambrus L. Tóth L.– Szálka (Szloboda), Gergő (Csontos). Edző: Szelei Ferenc. Kölesd: Bíró B.– Gazdag, Nagy P., Seregély (Pató), Schiller L.– Koller Zs., Kalmár F., Kalmár L. (Martos, Czinege), Csapó L.– Kovács Á., Tóth A. Játékos-edző: Kalmár Ferenc. Gól: Kapinya a 23., Csontos a 82., illetve Koller a 90. percben. Jók: Vaczula vezérletével az egész simontornyai csapat dicsérhető, illetve Kalmár F., Csapó.

A 3. helyért: Decs–Kakasd 2–1 (2–1). Kölesd, 150 néző. V: Weitner Á. (Lubastyik I., Kovács L.). Decs: Szőcs Á.– Varga B. (Szabó L.), Pozsár, Gaál– Juhász V. (Balázs Gy.), Löfli D., Péter B., Gábor G., Berényi Sz.– Kiss J., Kiss B. Játékos-edző: Pozsár István. Kakasd: Szabó M.– Tóth L., Kvanduk J., Eisensehr J.– Paróczai (Sebestyén P.), Eisensehr M., Kvanduk E., Wiedemann Z., Bozsó (Berta)– Márk A., Márk K. Edző: Pámer József. Gól: Kiss J. a 30., Löfli D. a 41., illetve Márk A. a 11. percben. Jók: Szőcs Á., Berényi Sz., Gábor G., Kiss J., Löfli D., illetve Márk A., Márk K.

Kölesd-Simontornya Szelei Ferenc edző boldogan emeli a magasba a győzelemért járó vándorserleget. A Simontornya megtörte a szedresiek egyeduralmát (Fotó: Gottvald Károly) -->