2011.01.13. 12:55

A Dombóvár és a Marley is kikapott

A Dombóvár KC Zalaegerszegen, az FKSE Siófokon kapott ki.

Balázs László

Férfi kosárlabda NB II. Zalaegerszegi KK–Dombóvár KC 91–60 (23–9, 21–18, 22–18, 25–15). Zalaegerszeg, 70 néző. Dombóvár: Moosz 10, Banai, Széles 5, KOLLÁR 21, Rajczi 4. Csere: Tamás 5, FODOR 10, Hoffmann, Müller, Horváth B. 5/3. Edző: Halmai Balázs.

Az év első mérkőzését nagyon rosszul kezdte a DKC. A játékosok fejben nem voltak ott, tíz perc után vették fel a ritmust. A második negyedtől méltó ellenfele volt a rutinosabb hazai csapatnak a vendéggárda. Többször is látótávolságon belülre kerültek Kollárék. A végén mindkét együttesben a cserék jutottak szóhoz, ezért alakult ki a nagy különbségű hazai győzelem. A hétvégén nem vár könnyű feladat a Dombóvárra, hiszen a rutinos játékosokat felvonultató, magas szerkezetű Oroszlányt fogadják vasárnap (17 óra).

Siófoki KS–Marley FKSE Szekszárd 93–81 (24–24, 16–15, 24–25, 29–17). Siófok, 80 néző. V: Priger, Bémdek. Szekszárd: Lacza 13/3, Nazarevich 6, CSÁSZÁR 12/6, Keresztes 4, HIMMEL 16. Csere: TÓTH 24/3, Klein, Molnár, Talabos 2, Sümegi 4, Tarlós. Edző: Bulatova Anna.

Az összecsapás elején felváltva vezettek a csapatok, Császár egymásután szerzett nyolc pontjával döntetlenre hozta az első negyedet az FKSE. A folytatásban visszavettek a pontgyártásból a játékosok. A harmadik felvonás eleje a vendégeknek sikerült jobban (21. p.: 40–46). Túlságosan is megnyugodtak a szekszárdiak, ezt kihasználva a vendéglátó egy 12–0-s rohanással visszavette a vezetést.

A záró tíz perc döntetlen eredményről kezdődött. Négy percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, Nazarevich sérülése után megbomlott a vendégek masszív védelme, egyéni betörésekkel elhúzott a Balaton-parti alakulat. Néhány véleményes bírói ítélet még borzolta a kedélyeket, de a Siófok már nem engedte ki kezéből az irányítást.