2011.08.17. 14:12

Aranyból és ezüstből is jutott az Anonym SE versenyzőinek

Az közelmúltban három jelentős versenyen indultak az Anonym SE triatlonistái.

H. I.

Szombathelyen az olimpiai távú amatőr országos bajnokságon (1500 m úszás, 40 km kerékpározás, 10 km futás) a veterán korcsoportban induló Fröhlich Henrik 2:55:23 órás idejével bronzérmes lett. Balassagyarmaton a Váltócsapatok Országos Bajnokságát bonyolították le, itt a szeniorok között a Kiss László–Gergelics István–Fröhlich Henrik összetételű csapat 2:09:56 órás összidővel ezüstérmet nyert.

Ugyanitt triatlon ranglista versenyt is rendeztek: a serdülő fiúknál Oberling Kriszián 24., az újonc lányknál Hangya Adrienn 16. helyen zárt. A nagyatádi ironmanon (3,8 km úszás, 180 km kerékpározás, 42,2 km futás) egy aranyérem is jutott a völgységieknek: Lippai Zoltán 10:38:56 órás eredménnyel nyerte meg az 50-54 évesek korcsoportjának csatározásait. Fröhlich Henrik (65-69 év) 14:51:12 órás eredményével pedig bronzérmet érdemelt. Kollár József (45-49 év) 12:34:32 órás idővel kilencedik, Plesz Botond (30-34 év) 10:01:49 órás idővel nyolcadik lett.

A Nagyatádon megrendezett CETREND 10 km-es úszógálán Oberling Krisztián (2:47:43) ötödik, Oberling József (3:21:30) tizenegyedik lett, Hangya Adrienn (3:33:05) a verseny legfiatalabb indulójaként pedig tizenharmadik helyen ért célba.