2014.03.25. 18:44

A Simontornya nyerte meg az alsóházi rangadót

A női NB II-ben győzött és tartja első helyét a Tolna KC, a férfiaknál megszerezte második győzelmét a Simontornya KK.

TEOL/B.L.

Nők, Délnyugati-csoport. Balatonszemes KSE–Tolna KC 22–28 (9–19). Fonyód. V.: Altmár, Horváth. Tolna: TANCZ– Maláti 2, TOMAI F. 5, SIPOS 9 (2), Pásztor K. 7, Konkoly 1, Gál 2. Csere: Lénárt (kapus), Végh 1, Pásztor F. 1, Yela, Madari. Edző: Takács István.
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/2.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Két ellentétes félidőt láthatott a közönség – az elsőben a vendégcsapat tulajdonképpen megnyerte a mérkőzést. Junior: 36–30.
Takács István: – Ebben a bajnokságban régi mumusunkat sikerült oda-vissza legyőzni, ez szép teljesítménynek mondható.

Hévíz SK–Tam-Bau Tamási KC 29–26 (15–13). Hévíz. V.: Antalné, Antal. Tamási: JÁNOS– Sákovics B., SZABÓ D. 8 (1), Kövesdi 6, Sákovics K., Szőke 4 (2), Lukács 6. Csere: VÉGI (kapus), Varga N. 1, Lázár, Bakó Zs., Horváth L. 1. Edző: Varga László.
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/3.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc.
Nagyon jó iramú mérkőzésen végig futott az eredmény után a Tamási. Junior: 25–32.
Varga László: – Derekasan helytálltunk, de túl sokat a hibáztunk.

Férfiak. PTE-PEAC–Simontornya KK 24–25 (16–15). Pécs. V.: Mazzag, Papp. SIKK: DEMETER– Lakó 1, Orosz 5, Zsámboki 5 (2), Turán 2, Nacsa 4, Lampert 3 (1). Csere: Molnár Balázs (kapus), Csendes 3, Szabó 1, Nagy 1, Molnár Bence, Kapoli, Kiss, Vonya. Játékos-edző: Széplaki Zoltán.
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/3.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hét perccel a vége előtt még négy góllal, 24–20-ra vezettek az egyetemisták. Izgalmas végjátékban a befejezés előtt hat másodperccel lőtt Lampert-gól két pontot ért a SIKK-nek. Junior: 26–41.
Széplaki Zoltán: – Közepes támadó- és védőjátékkal, valamint kiváló kapusteljesítménnyel a mai mérkőzésen a végjátékig szoros meccset tudtunk játszani. Az utolsó öt perc ritmusváltása meghozta a győzelmet.

Akvaplast Hőgyész–Mecsek Takarék SE 21–27 (11–14). Tamási. V.: Réger, Vandróczki. Hőgyész: Hudra– Teimel 3, Nyitrai 1 (1), Gadányi, Héger 1, Sipos M. 3, KRÉMER 4. Csere: Farkas G., Sipos K. (kapusok), Kovacsik, Pap, Varga L. 3, Milkovics 3, Ányos 2 (2), Debreczeni, Simigh 1. Edző: Barabás Lajos.
Hétméteresek: 4/3, ill. 8/4.
Kiállítások: 16, ill. 8 perc.
Végig irányított a Mecseknádasd, a Hőgyésznek csak fellángolásai voltak. Junior: 30–12.
Barabás Lajos: – Nagyon szeretnénk kilábalni ebből a mély gödörből.

A bajnoki tabellákat, a korábbi eredményeket, a hátralévő programot és az egyéni statisztikákat itt találja! KATTINTSON IDE!