2014.09.25. 07:58

Két csapat a dobogón négypróbában

Tolna megyei éremesőt hozott az utolsó szabadtéri ob: a Szekszárdi AK SE és az AC Bonyhád atlétái négy-négy érmet szereztek a Székesfehérváron megrendezett összetett országos bajnokságon.

Balázs László

Első alkalommal fordult elő, hogy a Magyar Atlétikai Szövetség egy hétvégén és egy helyszínen rendezte meg a minden korcsoportot (U23, junior, ifjúsági, serdülő, újonc) rajthoz szólító többpróba bajnokságot. A tízpróbától a négypróbáig szinte minden versenyszámban rajthoz álltak a megye atlétái. A szekszárdiak csikócsapata tovább folytatta kiváló őszi szereplését: az újonc fiúk négypróba csapatversenyében a dobogó legfelső fokára állhatott fel a Fekete Gergő, Rittberger András, Porkoláb Ákos, Berenkei Gábor összeállítású négyes. Mögöttük az AC Bonyhád Steiner Ákos, Balogh Péter, Szabó Máté, Márton Ferenc kvartettje vehette át az ezüstérmeket. A szekszárdi Fekete Gergő – a hétvége legeredményesebb sportolójaként – a 13 évesek négypróba A-variációjában (80 m gátfutás, távolugrás, magasugrás, gerelyhajítás) nyert országos bajnoki címet. A nagyon szoros versenyben kiváló gátfutása döntött a javára. A dobogó harmadik fokára klubtársa, Rittberger András állhatott fel. Szintén a 13 éveseknél a futó változatban a bonyhádi Balogh Péter állt dobogón, egész napos kiegyensúlyozott versenyzésének köszönhetően lett bronzérmes.

A junior férfiak két napon keresztül tízpróbáztak. Kiválóan versenyzett Kemenes Ákos, az AC Bonyhád atlétája, aki szinte mind a tíz versenyszámban remekelt, és erős, 6344 pontos eredménnyel második helyezést ért el. Az ő vezetésével a bonyhádi tízpróba csapat bajnoki címmel örvendeztette meg a völgységi klubot. Egyéniben is tolnai túlsúly volt a pódiumon. Erdélyi Zoltán bronzérmet szerzett a szekszárdiaknak, első napi kiváló távolugrásának (714 cm), magasugrásának (201 cm) és 100 méteres síkfutásának (11.11 mp) köszönhetően.

Eredmények. Férfiak, juniorok, tízpróba: 2. Kemenes Ákos (AC Bonyhád) 6344 pont, 3. Erdélyi Zoltán (Szekszárdi AK SE) 5831, 4. Berg Szabolcs (AC Bonyhád) 5588, ...6. Balaskó László (AC Bonyhád) 4180. Csapat: 1. AC Bonyhád (Kemenes, Berg, Balaskó, edző: Ferenczi Imre és Scheidler Géza) 16 122. Ifjúságiak, nyolcpróba csapat: 4. SZAK SE (Ignácz, Rittberger, Horváth) 10 954.

Újoncok, négypróba A-variáció (80 m gát-magas-távol-gerely): 1. Fekete Gergő (SZAK SE, edző: Scherer Tamás) 1536, ...3. Rittberger András (SZAK SE) 1484, ...6. Steiner Ákos (AC Bonyhád) 1296. Négypróba B-variáció (80 gát-távol-300 m-1500 m): 3. Balogh Péter (AC Bonyhád) 1492, ...6. Berenkei Gábor (SZAK SE) 1365. Négypróba C-variáció (60 m-ötösugrás-súly-gerely): 4. Porkoláb Ákos (SZAK SE) 1699, 5. Szabó Máté (AC Bonyhád) 1529. Négypróba csapat: 1. SZAK SE (Fekete Gergő, Rittberger András, Berenkei Gábor, Porkoláb Ákos, edző: Scherer Tamás) 6084, 2. AC Bonyhád (Steiner Á., Szabó M., Balogh P., Márton F.) 5533.

Nők, ifjúságiak, hétpróba:  7. Vass Kata (AC Bonyhád) 4022. Csapat: 5. AC Bonyhád (Vass, Lafferthon, Baranyi) 10 055.