2015.10.18. 18:40

Nem hibáztak az élcsapatok, jöhet a csúcsrangadó!

Nem hibáztak az élcsapatok, a Majos, a Bátaszék, a Dunaföldvár és a Szedres is nyert a megyei I. osztályú focibajnokság hétvégi, 10. fordulójában. Előbbi kettő szombaton éppen egymással vív csúcsrangadót.

Rónai Gábor ([email protected])

Megyei I. osztály, 10. forduló
Majosi SE–Tolna VFC 3–0 (1–0).
Majos, 100 néző. V: Lengyel S. (Kovács L. P., Horváth J.). Majos: Komáromi B. – Hegedűs P., Szőts A., Tálas, Bodó – Pataki, Lizák P., Nagy N., Bognár S. – Bognár Zs. (Vituska N., 57.), Boros K. (Máté B., a szünetben). Edző: Kalmár Ferenc. Tolna: Bildhéber B. – Mausz P., Házer, Karszt A., Szente – Schmidt (Pesti Z., 81.), Karszt L. (Pesti V., 67.), Mátyás (Izsák, 84.), Sümegi (Budai Zs., a szünetben) – Baros, Fejes Z. Edző: Orosz József. Alacsony színvonalú mérkőzésen a végig fölényben játszó hazai csapat megérdemelten nyert a szinte egy félidőn át tíz emberrel játszó tolnaiak ellen. Gól: Lizák P. (44.), Bognár S. (88.), Máté B. (89.). Kiállítva: Szente (56.). U19: 3–1.

Kakasd SE–Bátaszék SE 0–5 (0–3). Kakasd, 150 néző. V: Fülöp A. (Juhász Cs., Illés T.). Kakasd: Kékesi – Tóth L., Berta, Sebestyén M., Réti – Árpa. Kovács P. (Dobondi, 81.), Márk A., Fazekas T. – Heidecker J., Eisensehr M. (Hucker B., 73.). Mb.edző: Szakács László. Bátaszék: Klézl – Samu P. (Mészáros E., 20.), Torma, Botos, Lieszkovszky (Földvári, 60.) – Dienes G., Camara (Calka N., 66.), Faller, Kuklis (Sárközi E., 80.) – Fábián Cs., Sárközi Gy. (Péter J., 60.). Edző: Dienes Pál. A minden tekintetben jobb vendégcsapat magabiztos játékkal szerezte meg a három pontot. Gól: Faller (25., 35.), Dienes G. (32.), Sárközi Gy. (55.), Calka N. (77.). Jók: Heidecker J., Eisensehr M., illetve Botos, Dienes G., Faller. U19: elmaradt.

Tamási 2009 FC–Zeusport Dunaföldvár FC 1–6 (0–2). Pincehely, 50 néző. V: Kiss G. (Kovács T., Pesti K.). Tamási: Balogh B. – Tóth Z., Pintér A., Berengyán, Hegedűs D. – Jankó (Bódog, 51.), Pruck, Kovács P., László M. – Márkus K., Szuhai. Játékos-edző: Pék András. Dunaföldvár: Nagy G. – Papp A., Pasker, Princz Z., Schulteisz N. – Berényi P., Fehér M., Ferencz Z. (Tóth A., 54.), Farsang P. – Szement (Kiss P., 58.), Horváth Á. (Tóth D., 77.). Edző: Farsang János. A szervezetten játszó vendégcsapat megérdemelten vitte el a három pontot. Gól: Pruck (58.), illetve Farsang P. (8., 45., 50.), Tóth A. (79., 82.), Horváth Á. (59.). Jók: Pruck, illetve a vendégcsapat valamennyi játékosa dicséretet érdemel. U19: 0–11.

Róna FC Dombóvár–Szekszárdi UFC II 7–0 (5–0). Dombóvár, 150 néző. V: Pekoli D. (Balipap Cs., Bati N.). Dombóvár: Sztropkó – Pap M. (Németh D., a szünetben), Várai, Kovács R., Magyarosi – Kollega B., Méhn (Právics D., 26.), Bán (Farkas R., 73.), Gyeraj – Androsics, Kázmér (Baranyi, 73.). Szakmai igazgató: Bőzsöny János. Szekszárd II: Császár – Bakó (Kocsmár, a szünetben), Tóth P., Papp Z., Domokos – Ágics (Varga Z., a szünetben), Ruff (Barabás, 82.), Szűcs L. (Kárpáti, 73.), Tolnai L. – Sirok, Kovács J. Játékos-edző: Kárpáti Zoltán. A hét gólja mellett még jónéhány gólhelyzetet kihagyó Dombóvár magabiztos győzelmet aratott a „mérsékelt” teljesítményt nyújtó szekszárdiak ellen. Gólszerzők: Kollega B. (36., 65., 80.), Gyeraj (11.), Androsics (15.), Kovács R. (35.), Bán (38.). Jók: Kollega B., Androsics, Gyeraj, illetve Tóth P. U19: a Szekszárd NB II-es.

Bonyhád Völgység LC–Kölesd SE 6–3 (2–1). Bonyhád, 150 néző. V: Knap Z. (id. Rácz Z., Mihálovics L.). Bonyhád: Szabó Sz. – ifj. Kvanduk E. (Fekete K., 87.), Máté R., Szlama, Takács N. (Baranyi, 80.) – Tolnai Sz. (Pfaff, 62.), Völgyi (Genczler, 37.) – Szász D., Sebestyén N., Selyem (Forrai P., a szünetben) – Pap R. Edző: Köllő Roland. Kölesd: Varga R. – Pesti M., Nagy P., Aradi, Bierer (Deli J., 65.) – Farkas P., Kozák, Váli, Csiki (Csende R., 62.), Kovács R. (Haraszti I., 51.) – Hencz. Edző: Nagy Zoltán. Gólgazdag mérkőzésen a kölesdi csapat igencsak megnehezítette a vendéglátó bonyhádiak dolgát. Gól: Pap R. (14., 86.), Sebestyén N. (75., 88.), Genczler (77.), Szász D. (9.), illetve Kovács R. (12.), Farkas P. (56.), Csende R. (78.). Jók: Takács N., Genczler, Forrai P., Pap R., illetve Varga R., Hencz, Váli. U19: a Bonyhád NB II-es.

Szedres SE–Őcsény SK 6–1 (1–1). Szedres, 120 néző. V: Tamás L. (Álló T., Slarb R.). Szedres: Steinbach G. – Erdélyi, Horváth Bálint, Horváth Balázs (Horváth Z., 73.) – Kuti, Fritz Á., Tamási G. (Fodor L., 69.), Rikkers, Pach B. – Sztrahia (Kovács Á., 74.), Bíró A. Edző: Lacza József. Őcsény: Lizák Zs. – Batizi-Pócsi, Horváth L., Horváth Á., Martinovits G. (Tarlós, 53.) – Batánovics, Horváth Zs., Kutasi K., Babanics F. – Kertész J., Szabó Z. (Steiner P., 73.). Edző: Cziráki Gábor. Küzdelmes mérkőzésen a szívósan védekező vendégcsapat az első félidőben jól tartotta magát, de a szünet után a hazaiak eldöntötték a pontok sorsát. Gól: Kuti (4., 77.), Sztrahia (48.), Fritz Á. (53.), Rikkers (61.), Kovács Á. (86.), illetve Kutasi K. (26.). Jók: Sztrahia, Kuti, Fritz Á., Rikkers, illetve Horváth Á., Kertész J., Lizák Zs. U19: 2–0.

Tevel Medosz SE–Dunaszentgyörgy SE 2–2 (0–1). Tevel, 200 néző. V: Kövesdi R. (Bati N., Balipap Cs.). Tevel: Neubauer Á. – Csaba I. (Nagy M., 86.), Kadosa, László L., Szabó M. – Ahmed (Szabó E., 72.), Weidinger (Kerekes N., a szünetben), Fábián D. (Heffner A., 86.), Elbegdorzs – Simon J., Simon T. Edző: Boros Attila. Dunaszentgyörgy: Szintai – Tóth Z., Kiss B., Aradi G., Fodor M. – Lakatos G., Decsi (Beda, 77.), Jóni A. (Szász D., 89.), Horváth B. (Káldi, 67.) – Wascher, ifj. Buzás A. (Varga R., 92.). Edző: Kiss János. A tizenegyest hibázó teveliek rengeteg helyzetet puskáztak el, mégis kapaszkodniuk kellett a döntetlenért, amelyet egy hajrágóllal sikerült elérniük. Gól: Ahmed (57.), Elbegdorzs (87.), illetve Horváth B. (27.), Wascher (54.). Jók: Weidinger, Simon J., Szabó M., illetve Jóni A., Lakatos G., Szintai. U19: elmaradt.