2016.06.05. 20:02

A Szekszárdi UFC maradt bent a harmadosztályban!

Az utolsó fordulóban a Szekszárdi UFC 1–0-ra legyőzte hazai pályán a Komlót, míg a Bölcskei SE hasonló arányban maradt alul Szentlőrincen, ezzel eldőlt, hogy a megyeszékhely csapata maradt a harmadosztályban.

NB III, Közép csoport, 34. forduló
Szekszárdi UFC–Komlói Bányász 1–0 (1–0). Szekszárd, V: Gyarmati II T. (Kovács II T., Vígh-Tarsonyi). Szekszárd: Horváth B. – Koch, Rátkai, Tóth P., Szabó M. – Lékó (Hegedűs E., 86.) – Királyházi, Aréna Á. (Hegedűs M., 68.), Márton E. (Nagyváradi O., 59.), Dallos M. – Fejes P. Edző: Dienes Pál. Komló: Herbert – Vágner, Szalontai, Szlama, Preininger P. – Ferencz B., Márkvárt P., Mészáros T. (Kovács A., 72.), Bölcsföldi (Pókos, 68.) – Bata, Markovics. Edző: Varga Balázs. Nézőcsúcsot hozott a szezon utolsó meccse, az olasz Luca Carlo Guerra bemutatkozó találkozóján sem voltak ennyien mint a Komló elleni szezonzárón. Gyenge első félidő, pontatlan passzok, lanyha iram jellemezte az első negyvenöt percet. A szünet után támadóbb szellemben futballozott az UFC, a győztes gólt mégsem kidolgozott akcióból, hanem büntetőből szerezte a hazaiak gólvágója. A Komló hajtott az egyenlítésért, de a több kezdőjét nélkülöző baranyai gárda nem tudott betalálni a jól védekező szekszárdiak kapujába. Gól: Fejes P. (67.).
Dienes Pál: – Gratulálok a csapatomnak. Sikerült, amit elterveztünk, ezzel a győzelemmel bennmaradtunk.

[caption id="" align="alignleft" width="650"] Nagy volt az öröm a szekszárdi sporttelepen vasárnap este: az UFC az utolsó pillanatban hosszabbította meg NB III-as tagságát (Fotó: Mártonfai Dénes)
[/caption]

Dunaharaszti MTK–Paksi FC II 1–0 (0–0). Dunaharaszti, V: Görög M. (Németh I., Lados T.). Dunaharaszti: Kalmár A. – Kaizer, Farkas P., Nyéki, Márton D. – Gacsal, Mészáros D., Rétsági (Vitányi, 91.), Szmola (Kertész G., 90.) – Dabasi (Dankó, 92.), Ablonczy. Edző: Króner Péter. Paks II: Pámer – Rácz Zs. (Reicheld, 84.), Bagó, Nagy Á., Varga M. – Kiss T., Vlasics, Salacz A. (Luczek, 66.), Simon M. (Pál A., 20.) – Kesztyűs M., Péter A. Edző: Osztermájer Gábor. A játék képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Gól: Mészáros D. (64.).
Osztermájer Gábor: – A kapu előtt határozatlanok voltunk, ez miatt nem sikerült gólt szereznünk. Hajtottunk, tettük a dolgunkat, de fogatlan oroszlánnak tűntünk.

Szentlőrinc SE–Bölcskei SE 1–0 (0–0). Szentlőrinc, V: Barna G. (Kiss B., Nagy A.). Szentlőrinc: Pacéka – Füredi Sz. (Hajnal G., 80.), Kalmár Zs., Kovac, Zámbó – Domonkos, Harsányi I., Turi T., Reith Renátó (V. Nikolics, 75.) – Kaffai (Tóth M., 46.), Horváth P. Edző: Reith Róbert. Bölcskei SE: Mikler – Dorogi (Varga T., 92.), Féhr, Ledneczki, Horváth M. – Laták, Blatt– Fogas, Besenczi I. (Cseri M., 78.), Buzás A. (Nagy D., 59.) – Budai D. Játékos-edző: Buzás Attila. A bölcskeiek két percre voltak a pontszerzéstől. Más kérdés, hogy ez sem lett volna elég számukra ahhoz, hogy meghosszabbítsák NB III-as tagságukat. Gól: Turi T. (88.).
Buzás Attila: – Mindenkinek köszönöm az éves munkáját. Gratulálok a bennmaradóknak, jó egészséget és sok sikert kívánok nekik a következő bajnokságra.

A 34. (utolsó) forduló további eredményei: Kozármisleny–Budafok 1–0, Békéscsaba–SZEOL 1–0, Dabas–Monor 2–1, Hódmezővásárhely–ESMTK 3–1, Várfürdő-Gyula–Budapest Honvéd II 3–3.