Kézilabda

2024.04.16. 13:00

Ennyi hiba egy ilyen rangadón nem fért bele a Hőgyésznek (galériával)

Az eredmény után végig futva a Hőgyészi SC 26–23-as vereséget szenvedett hazai pályán a listavezető Százhalombattai KE-től a férfi NB II-es kézilabda-bajnokság felsőházában.

Szakcsi Dávid hat góllal zárta a rangadót

Az első jelentősebb mérkőzését játszotta a felsőházban Héger Zsolt együttese, amely az első negyedórában tartotta a lépést az előző idényben még NB I/B-s ellenfelével. Amikor viszont már négy góllal is meglépett a Százhalombatta, a hőgyésziek edzője jobbnak látta, ha magához rendeli játékosait.

Az időkérés után Vojkovics Gyula találatával visszajött egy gólra a vendéglátó (22. perc: 10–11), de a gárdát az egész mérkőzésen végigkísérő hibái miatt fordítani nem sikerült. Ráadásul a második játékrész első hét percében csak Szűcs Péter volt eredményes mezőnyből – illetve Gadányi Tibor büntetőből –, miközben a Pest vármegyeiek ötször is bevették Szente Gábor kapuját. A 19–14-es vendégvezetésnél újra életjelet adott magáról a Hőgyész, de az azt követő közel nyolc perces gólcsendje (17–23) lezárta a találkozó érdemi részét.

A HSC öt győztes bajnoki után szenvedett ismét vereséget, az újabb jó sorozatot szombaton a Csepel vendégeként kezdhetik meg Szakcsi Dávidék.

NB II, E-F csoport, felsőház, 3. forduló
Hőgyészi SC–Százhalombattai KE 23–26 (12–14)
Tamási, 150 néző. V.: Cseszregi, Papp P.
Hőgyész: Hudra – Teimel 1, VALD 2, Vojkovics Gy. 3, GADÁNYI 2, SZAKCSI 6, Vojkovics I. 1. Csere: SZENTE, Farkas G. (kapusok), Szabó T., Mikita 2, Szűcs P. 4 (1), Bujtás 1, Cseszkó 1, PENCS, Pap Á. Edző: Héger Zsolt
Kiállítások: 6 perc+kizárás, illetve 10 perc+kizárás
Hétméteresek: 7/2, illetve 5/4

„Minden működött, amit erre a mérkőzésre kitaláltam, de egy rangadón sajnos az nem fér bele, hogy öt hétméteres és hat százszázalékos ziccer kimaradjon. A helyzeteink megvoltak, ki kell használni őket” – értékelte a találkozót Héger Zsolt, a hőgyésziek vezetőedzője.