Labdarúgás

2024.04.15. 10:45

Erdélyi Péter hét gólt vállalt a Gerjen tolnaiak elleni kiütéséből (képgalériákkal)

A Gerjen tizenegy, a Pálfa tíz, a Györköny hét találatig jutott az AutóCity Volkswagen Tolna Vármegyei III. osztály Kelet csoportjának hétvégi fordulójában.

Erdélyi Péter egymaga verte meg a tolnaiakat

Fotó: Molnár Gyula

Újfent kiszakadt a gerjeni gólzsák a bajnokságban, az Őcsényben aratott 7–3-as siker után ezúttal az újonc Tolna II tizenegy találatnál álltak meg. Erdélyi Péter egymaga szerzett hét gólt, amivel máris fellépett a mesterlövészek listájának negyedik helyére.

A Madocsa sorozatban negyedik győzelmét aratta, és továbbra is veretlenül vezeti a csoportot. Böde Dániel együttesénél csak a megye egyes Bonyhád büszkélkedhet hosszabb sorozattal (19 győzelem, 3 döntetlen) a szezonban. A Pálfa a kilenc mezőnyjátékossal kiálló őcsényieknek gurított tíz góljával javított a madocsaiak elleni rangadó után, a Szedres kétgólos félidei hátrányból fordított, a Németkér és a Györköny pedig a vártnál nagyobb arányban győzte le riválisát.

AutóCity Volkswagen Tolna Vármegyei III. osztály, Kelet, 18. forduló
Nagydorog KSE–Madocsa SE 0–4 (0–1). Nagydorog, v.: Csobot L. (Heitzmann, Nagy G.). Gólszerző: Böde I. (32.), Balogh K. (61.), Magyar I. (76.), Csereklei (83.)
Pálfai SE–Őcsény SK 10–0 (6–0). Pálfa, v.: Krajcsovics (Szabó J., Heitzmann). Gólszerző: Szabó Z. (3., 11., 52., 79.), Pleck (13., 28., 39.), Szalai R. (14.), Lakos (59.), Tóth Zs. (67.)
Szedresi SE–Kajdacsi SE 4–3 (0–2). Szedres, v.: Bányai (Tóth D., Döbröntey). Gólszerző: Kuti (48., 60.), Rikkers (70.), Fábián D. (75.), illetve Csiki R. (16.), Hencz (36.), Palló (67.)
Gerjeni SK–Tolna VFC II 11–2 (5–1). Gerjen, v.: Málinger (Horváth T., Sántha Á.). Gólszerző: Erdélyi P. (3., 40., 51., 53., 61., 64., 76.), Kövesdi I. (7., 10.), Holweiger Z. (14.), Brezovszki (82.), illetve Gödör (9.), Orsós V. (66., 11-esből)
Németkéri SE–Dunaszentgyörgyi SE 6–1 (3–1). Németkér, v.: Juhász T. (Áman I., Braun). Gólszerző: Majoros Sz. (3., 13.), Csonka T. (43., 48.), Kungl (68.), Ranga A. (78.), illetve Jóni K. (5.)
Györköny SE–Gyapa Derbi SE 7–0 (3–0). Györköny, v.: Kiss G. (Csobot L., Nagy G.). Gólszerző: Pintér D. (14., 44., 59., 71., 79.), Lamm (23.), Micskei (88.)