Premier League

2017.12.21. 12:59

Arsenal-Liverpool rangadóval indul az ünnep

Az ötödik Arsenal és a negyedik Liverpool találkozójával rajtol az angol labdarúgó-bajnokság 19. fordulója, amellyel kezdetét veszi az ünnepi mérkőzéssorozat.

Forrás: AFP PHOTO

Fotó: Ben Stansall

A két együttes az utóbbi időben gólzáporos találkozókat játszott egymással, melyből rendre a Liverpool jött ki jobban: előző három összecsapásuk alkalmával 4-0, 3-1 és 4-3 volt a végeredmény, a londoniak legutóbb tavaly januárban, egy 3-3-as mérkőzésen szereztek pontot Jürgen Klopp csapata ellen.

Az Arsenal ebben az idényben kilenc hazai bajnokijából nyolcat megnyert, míg a liverpooliak sorozatban négyszer nyertek idegenben, így mindkét csapat alapozhat a jó mérlegére. A londoniak számára hátrány, hogy kedden még a ligakupa negyeddöntőjében szerepeltek – sikeresen -, de Arsene Wenger vezetőedző akkor több kulcsjátékosát is pihentette. A labdarúgók rotálásának nagy szerepe lesz a következő hetekben is, ugyanis a mostani fordulóval együtt 13 nap alatt négy teljes fordulót játszanak le a szigetországban.

A listavezető és sorozatban 16 bajnoki sikernél járó Manchester Cityre a Bournemouth ellen vár „kötelező feladat”, míg a második Manchester United a tavalyi bajnok, s az utóbbi időszakban jól teljesítő (öt mérkőzésen négy győzelem) Leicester City otthonában feledtetheti szerdai meglepő ligakupa-búcsúját.

A címvédő Chelsea előreláthatóan nehéz perceket él majd át a legutóbbi öt bajnokiján négyszer győztes Everton vendégeként, de a hetedik Tottenham sem mehet biztosra a szezon meglepetéscsapata, az egy hellyel előtte álló Burnley stadionjában.