Több mint húszezer nap után szerzett gólt Wales, Taremi találata új csúcs

Tudta, hogy...?

Hosszú walesi gólcsöndet tört meg a világbajnokságon Gareth Bale

Fotó: AFP

Anglia–Irán 6–2a mérkőzésről bővebben itt olvashat

•  Jude Bellingham 19 évesen és 145 naposan a harmadik legfiatalabb angol játékosként debütált a világbajnokságon, nála csak Michael Owen (18 év 198 nap) és Luke Shaw (18 év 347 nap) mutatkozott be fiatalabbként
  • Anglia az első félidőben 366 passzt jegyzett, ezzel szemben Irán csupán 48-at – előbbi a második legtöbb, utóbbi a legkevesebb átadás a vébéken 1966 óta
  • Jack Grealish gólja 35 passzt követően született meg, ami a statisztikák bevezetése óta (1966) a legtöbb
  • Gareth Southgate kilencedig győzelmét aratta az angol kispadon nagy tornákon (Európa-bajnokság, világbajnokság), amivel lehagyta az eddigi rekordert, Sir Alf Ramsey-t
  • Irán ezen a mérkőzésen ugyanannyi gólt kapott (s egyben egy találkozón a legtöbbet), mint amennyit a legutóbbi két vb-részvétele során (2014, 2018) összesen

Szenegál–Hollandia 0–2a mérkőzésről bővebben itt olvashat

• Mehdi Taremi 102:30 percben (a rendes játékidőben) szerzett találata a legkésőbb esett gól a világbajnokságok történében 1966 óta, a második Davy Klaassené a 98:17 percben
  • Hollandia a legutóbbi hét csoportmérkőzés mindegyikét megnyerte a világbajnokságokon, ami történetének leghosszabb sorozata. Nála csak Brazília teljesített jobban (kétszer is), a dél-amerikaiak nyolc egymást követő győzelemmel csúcstartók
  • Az Oranje továbbra is veretlen a vb-nyitómeccsen, amióta csoportkört rendeznek: két döntetlen mellett ez volt a hatodik sikere, míg Szenegál két sikeres rajt után először kapott ki

Egyesült Államok–Wales 1–1a mérkőzésről bővebben itt olvashat

• Yunus Musah az első utánpótláskorú játékos (19 év 357 nap), aki kezdőként kapott helyet vb-mérkőzésen az amerikai csapatban
  • Az egyenlítést jelentő találatával Gareth Bale vált a walesi válogatott legeredményesebb játékosává, 41 góljából ráadásul 35-öt tétmérkőzésen ért el
  • Wales 23.533 nap után szerzett gólt világbajnokságon, ezt megelőzően 1958. június 17-én Terry Medwin a magyar válogatott ellen volt eredményes – ez a gólcsend természetesen rekord